spravy.sk spravy.sk

Nemecký fanúšik z Hudáčka nebude, postupovú vieru však ešte nestratil
zdroj: foto jäzva

Nemecký fanúšik z Hudáčka nebude, postupovú vieru však ešte nestratil

Streliť sedem gólov nepredstavuje z pohľadu slovenskej reprezentácie medzi každodenné udalosti. V súboji proti nováčikovi A-kategórie z Veľkej Británie sa zverenci trénera Craiga Ramsayho utrhli z reťaze a súperovi z ostrovov nakladali od úvodu.

„Hodnotí sa to veľmi ľahko. Od úvodu sme na nich vybehli a Briti boli asi zavarení po predošlom zápase. Bolo to na nich vidieť. Dali sme góly a potom to už bolo ľahké. Tréner bol trochu nervózny z toho, že sme nehrali to, čo chcel on. My sme však Európania, Slováci. Určite sme však potešili divákov,“ pousmial sa útočník Libor Hudáček.

Spomínaní diváci boli gólovo nenásytní a hoci si užili sedem radostných explózií, až do konca volali po ďalších presných zásahoch. „Chceli sme dať desať, ale nevyšlo to. Verím však, že ľudia sú spokojní aj tak.

Libor Hudáček


Do bodových štatistík sa napokon 28-ročný Harichovčan nezapísal, no ďaleko k tomu nemal. V stretnutí sa pokúšal o viaceré pekné fintičky, ktorými by pobavil oko diváka a už v úvode tretej minúty predviedol gólovú radosť.

„Myslel som si, že som ešte do toho puku ťukol, ale na kocke sme potom videli, že som trafil len hokejku súpera a bol to teda gól Tomáša Tatara,“
priznal L. Hudáček, podľa ktorého išlo o zápas z kategórie „vychutnávacích“. „Nemajú také kvalitné mužstvo. Hlavne ich obrancovia nedokázali vyvážať puky a vedeli sme, že keď ich budeme napádať, tak budú strácať puky. Celkom nám to vychádzalo.“

So zmenšujúcimi sa šancami na štvrťfinálový postup by mohla motivácia slovenských reprezentantov klesať. Súboje proti Francúzsku a Veľkej Británii však ukázali pravý opak.

„S motiváciou nemôže byť problém nikdy. Ja navyše bojujem o nový kontrakt a chcem sa predať,“
upozornil českého Liberca.

Nádeje Slovákov sa teraz upierajú do tímu Nemecka, ktorý dostane dnes o 16.15 šancu obrať o dôležité body nášho tabuľkového rivala z USA.

„Ja ten zápas určite pozerať nebudem. Nikdy nebudem ani nemeckým fanúšikom. Ak by však Nemci vyhrali, tak by som bol samozrejme rád. Ak vyhrá Amerika, tak pôjdeme do zápasu proti Dánsku s úmyslom potešiť aspoň našich výborných fanúšikov. V kútiku duše vo štvrťfinále stále veríme. Ak by som neveril, tak už proti Britom ani nenastúpim,“
dodal Libor Hudáček.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia