spravy.sk spravy.sk

Ak by som bol tréner, už by Libor Hudáček nehral, hovorí Boris Valábik
zdroj: instagram/Boris Valábik

Ak by som bol tréner, už by Libor Hudáček nehral, hovorí Boris Valábik

Posledné roky útočník Libor Hudáček svojou bezprostrednosťou bavil fanúšikov svojimi výrokmi. Zdá sa však, že tým posledným si v reprezentácii poriadne zavaril. Ostré slová mu adresoval aj bývalý hráč NHL a v súčasnosti analytik RTVS Boris Valábik.

Dvadsaťosemročný hráč českého Liberca sa pokúsil odľahčiť kritiku kanadského trénera Craiga Ramsayho po súboji s Veľkou Britániou, v ktorom Slováci zvíťazili 7:1, nasledovným vyjadrením: „Tréner bol trochu nervózny z toho, že sme nehrali to, čo chcel on. My sme však Európania, Slováci. Určite sme však potešili divákov,“ povedal v mixzóne so svojim typickým úsmevom Libor Hudáček.

Chladného to však nenechalo Borisa Valábika, ktorý v prestávke zápasu Nemecko – USA na jeho slová reagoval v špeciálnom vstupe. „Chcel by som sa Libora spýtať, ktorý z týchto gólov bol dosiahnutý krásou a nie tým, čo chce od tímu tréner Ramsay? Jediná krasotinka, čo som od Libora Hudáčka videl, bol pokus o fintičku medzi nohy, no a ten mu nevyšiel.“

Bývalý obranca, ktorý zavesil korčule na klinec pred dvomi rokmi, nahnevane pokračoval: „Ak by sa Libor Hudáček niekedy vo svojej kariére pýtal, prečo s toľkým talentom a s tými šikovnými rukami a korčuľovaním nehrá v NHL alebo sa neudržal v kvalitnejšej súťaži, tak presne v tomto vyjadrení si sám nájde odpoveď.

Povedzte mi jediného trénera, jediného nadriadeného, ktorý by toleroval to, že jeho hráč doslova prizná, že nebude plniť jeho pokyny len kvôli nejakej zvláštnej výhovorke, že my sme Slováci, my sme Európania. To znamená, že nemusíme plniť pokyny trénerov? Toto si dovolí povedať Zdeno Chára? Toto si dovolil niekedy povedať Majo Gáborík, Majo Hossa či hviezdy NHL?“

Odchovanec nitrianskeho hokeja a bývalý slovenský reprezentant či hráč Atlanty Thrashers v NHL by na mieste trénera Craiga Ramsayho nemal s Liborom Hudáčkom žiadne zľutovanie: „U mňa by tento hráč, ktorý takýmto spôsobom dehonestuje to, čo jeho spoluhráči na ľade odvádzajú, dohral. Jeho spoluhráči ten systém plnia, respektíve snažia sa ho plniť. No všimol som si to aj v zápase s Veľkou Britániou, že Libor Hudáček nehral tímovo. Ak by som ja bol trénerom národného tímu, u mňa by takýto hráč na šampionáte skončil.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia