spravy.sk spravy.sk

Talian Bardaro ešte nikdy nezažil to, čo na Slovensku: Cítil som sa ako v NHL
zdroj: TASR/AP

Talian Bardaro ešte nikdy nezažil to, čo na Slovensku: Cítil som sa ako v NHL

Svojím gólom v desiatej minúte odštartoval zápas, ktorý mal priam nečakanú dohru. Talianski hokejisti sa udržali medzi elitou, keď v rozhodujúcom dueli o záchranu zdolali hráčov Rakúska 4:3 po sam. nájazdoch. Ich jediný, no o to dôležitejší triumf, odštartoval spomenutým presným zásahom útočník Anthony Bardaro, ktorý si víťazný zápas na MS 2019 poriadne užíval.

"Nemôžem svoje pocity ani len opísať. Vedeli sme že toto bude zápas, na ktorý musíme byť pripravení a tušili sme, že v ňom máme šancu na triumf. Moja lajna so Simonom Kostnerom a Angelom Micelim fungovala ako mala od začiatku, náš brankár bol skvelý, ale to po celý turnaj, sú to fantastické momenty," povedal po pondelkovom meraní síl pre Hokej.sk Bardaro. Ten v rozhodujúcom rozstrele síce nepremenil svoj nájazd, ale po víťaznom góle, ktorý strelil až v siedmej sérii Sean McMonagle, zažil priam blackout. "Nejako sme tušili, že premení ten nájazd a keď puk padol dnu, nastala obrovská erupcia radosti. Neviem ani, čo sa stalo, mal som tak trochu zatmenie," priznal 26-ročný zakončovateľ tímu Asiago Hockey 1935.

Ten si bol od začiatku vedomý faktu, v akej pozícii sa Taliansko bude nachádzať počas turnaja. "Vedeli sme, že budeme outsider, chceli sme však čo najviac stíšiť hluk okolo toho a počas posledných mesiacov sa čo najlepšie pripraviť na MS. Kľúčový bol pre nás práve zápas proti Rakúšanom. Vždy sme si hovorili, že čím dlhšie sa udržíme medzi elitou v top divízii, tým lepšie to bude pre nás do budúcnosti."

Na MS 2020 aj vďaka nemu Taliani nebudú chýbať. Na tento turnaj však bude mať špeciálne spomienky. Navždy mu v hlave utkvie šampionát, kde zažil nezabudnuteľnú kulisu. "Počas celého turnaja bola atmosféra úžasná, nikdy predtým som nemal možnosť hrať pred toľkými ľuďmi. Pre mňa je to neopísateľná skúsenosť, nikdy na ňu nezabudnem," povedal nadšený Bardaro, ktorý bol v Bratislave vôbec prvý raz v živote. "Som tu prvýkrát, mali sme síce možnosť Bratislavu trochu pochodiť aj napriek tomu, že sme skoro každý deň hrali. Išli sme na hrad, do obchodov, samotného centra a hlavne po námestiach. Každý k nám bol milý," opísal svoje dojmy z hlavného mesta Slovenska reprezentant krajiny z Apeninského polostrova.

Na otázku Hokej.sk, či Bardara niečo v meste prekvapilo, spomenul predovšetkým halu. "Štadión Ondreja Nepelu bol pre mňa obrovské prekvapenie. Keď som sem prvýkrát nastúpil na ľad, pomyslel som si, že je kolosálny. Nádherná aréna. Popravde som si myslel, že som sa ocitol v NHL. Bol to veľký šok prísť sem. Už len príležitosť predstaviť sa tu a vidieť na každom zápase množstvo divákov bola úžasná skúsenosť," vyjadril sa Bardaro a na záver dodal, že Taliani po veľkom úspechu tak skoro spať nepôjdu. "Neviem, čo sa stane teraz, určite ale pôjdeme von a budeme si vychutnávať prítomnosť jeden druhého. Oslávime najviac, ako to pôjde."

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia