spravy.sk spravy.sk

Čaká nás severské derby, Rusov preveria Američania
zdroj: TASR

Čaká nás severské derby, Rusov preveria Američania

Ruskí hokejisti sa vo štvrťfinále 83. MS stretnú v Bratislave s USA. Ako víťazi B-skupiny by v šlágri proti štvrtému tému košickej A-skupiny mali hrať o 20.15. O 16.15 budú hrať Česi s Nemeckom, lebo ako druhí v "béčku" zostávajú v hlavnom dejisku šampionátu. Nemecko na východe republiky skončilo tretie.

Švédi ako obhajcovia titulu narazia na Fínsko, druhé mužstvo košickej A-skupiny a tak z bojov o medaily istotne vypadne jeden z dvojice bratislavských finalistov z roku 2011. "Suomi" vtedy zdolali "Sverige" 6:1. Druhé štvrťfinále v Košiciach zvedú víťazná Kanada a Švajčiari, ktorí z Bratislavy pricestujú ako štvrtý tím tabuľky. Komu veríte viac?

Vedenie turnaja v prvý hrací deň určilo zmenu formátu sobotného semifinále, najvyššie nasadený postupujúci tím sa stretne najnižšie nasadeným a zvyšná dvojica spolu. Vopred sa tak nedá určiť pavúk, Kľúč nasadenia sa odvodzuje od umiestnenia v základnej skupine, pri zhode ďalej rozhoduje počet nazbieraných bodov, skóre, počet strelených gólov, respektíve pozícia v predšampionátovom rebríčku IIHF.

štvrťfinále, štvrtok 23. mája:
16.15  Česko - Nemecko (Bratislava), 
  Fínsko - Švédsko (Košice)
20.15  Rusko - USA (Bratislava),
Kanada - Švajčiarsko (Košice)

Stávková spoločnosť Fortuna pôsobí v piatich krajinách Európy (Česko, Slovensko, Poľsko, Chorvátsko a Rumunsko) a je lídrom v segmente kurzového stávkovania v tomto regióne. Svojim klientom ponúka najširšiu ponuku stávkových príležitostí s tými najvýhodnejšími kurzami a s atraktívnymi vstupnými bonusmi. Fortuna sa výrazne venuje sponzoringovým aktivitám a je dlhoročným partnerom a podporovateľom slovenského športu. Viac na www.ifortuna.sk...

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: MS 2019

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia