spravy.sk spravy.sk

Američania si zahrali golf, štvrťfinalisti sa presúvali vlakom
zdroj: foto jäzva

Američania si zahrali golf, štvrťfinalisti sa presúvali vlakom

Po ukončení bojov v základných skupinách došlo k sťahovaniu národov. Tak, ako to bolo vopred jasné, svoje prechodné pôsobiská museli zmeniť štyri reprezentácie. Švédi a Švajčiari tak zamierili z Bratislavy do Košíc, opačným smerom sa odviezli špeciálnym vlakom hráči USA a Nemecka.

„Myslím si, že si to užili,“ zreferoval koordinátor team hostov Dušan Brincko, ktorý absolvoval spoločne s hráčmi Nemecka cestu do hlavného mesta a následne sa vrátil na východ so Švajčiarmi a Švédmi. „Počas cesty som chodil po vagónoch a videl som, že Švajčiari i Švédi si spríjemňovali cestu rôznymi hrami, niektorí si čítali, iní len tak relaxovali. Henrik Lundqvist pozeral nejaký film. Cesta trvala okolo štyri hodiny a vraveli nám, že to bolo všetko v poriadku.“

Hokejisti mali vo vlaku postarané o dokonalý komfort. K dispozícii mali stravu, pitný režim i ovocie. Aj tieto veci spadajú do konferencie 42-ročného bývalého obrancu, ktorý pôsobil v nedávno skončenej klubovej sezóne v pozícii asistenta HK Poprad.

Teraz tu v rámci šampionátu spoločne s jednotlivými tímovými hostiteľmi pomáhame s prepravou, transportom batožiny, ale aj s inými vecami, ktoré požadujú hráči či realizačné tímy,“ približuje svoju pracovnú náplň v rámci majstrovstiev sveta Brincko. 


Z pohľadu vyšších požiadaviek riešili organizátori hlavne zväčšenie priestorov pre zámorské tímy.

„Mali toho viac, ale všetko sme to vyriešili. Môžem povedať, že hoci sem pricestovali aj najväčšie hviezdy svetového hokeja, o nejakých hviezdnych požiadavkách hovoriť nemôžeme. Hráči si tu zvykli rýchlo a aj taký Patrick Kane išiel zopárkrát zo štadióna na hotel pešo. V tomto smere kvitovali hráči v Košiciach i v Bratislave blízkosť hál od hotelov,“
pokračuje Dušan Brincko, podľa ktorého sa stihli zámorské tímy venovať aj iným veciam, než boli samotné tréningy a zápasy.

„Viacerí hráči USA si boli dvakrát zahrať golf v Malej Ide a rodinní príslušníci Kanaďanov boli zrelaxovať v popradskom Aquacity. V tomto smere sa kanadská federácia stará o svojich hráčov a ich rodiny dokonale,“
upozornil Dušan Brincko.

Práve starostlivosť o rodinných príslušníkov láka v posledných rokoch na majstrovstvá sveta aj tie najväčšie hviezdy Kanady. Len pre zaujímavosť, z Bratislavy do Košíc potrebovali organizátori prepraviť až 110 členov výpravy „javorových listov“.

Každý z nich sa môže kedykoľvek obrátiť na svojho team hosta, ktorý je pripravený splniť mu želanie rozličného charakteru. Na oplátku získava spravidla iba dobrý pocit. „Ja som mal iba jedinú požiadavku – podpísať pre syna plagát svojho idola. Priznám sa, že stále neviem, či mi v tomto smere vyhoveli. Ak aj nie, tak sa nič nedeje,“ pousmial sa otec mládežníckeho reprezentanta Slovenska Borisa Brincka.

Šancu stať sa „styčným dôstojníkom“ jednotlivých hostiteľov tímu počas majstrovstiev sveta, vníma ako cennú životnú skúsenosť.

„Stretávam sa s ľuďmi, ktorých by som v živote nestretol. Môžem vnímať hokej z inej stránky, sledovať tréningy top reprezentácií sveta. Osobne si preto túto skúsenosť veľmi cením,
“ dodáva pre hokej.sk Dušan Brincko.

Príjazd Švédov a Švajčiarov (15 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia