spravy.sk spravy.sk

Takto vyzerá trofej pre najužitočnejšieho hráča MS
zdroj:

Takto vyzerá trofej pre najužitočnejšieho hráča MS

Túto trofej si odnesie zo Slovenska iba jediný hráč. Ten najužitočnejší.

ŠKODA Design pri príležitosti IIHF Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2019 opäť navrhla trofej z kryštalického skla pre najužitočnejšieho hráča turnaja. Tvar trofeje z českého krištáľového skla pripomína ľadový kryštál. Trofej je zároveň inšpirovaná kryštalickými prvkami, ktoré sú charakteristické pre vozidlá českej automobilky. Bezprostredne po skončení finále majstrovstiev sveta v Bratislave odovzdá trofej predseda predstavenstva ŠKODA AUTO Bernhard Maier.

Pri tradičnom remeselnom spracovaní je 35 centimetrov vysoká, 22 centimetrov široká a 5 kilogramov ťažká víťazná trofej najprv vyfúknutá do formy a následne získa svoj umelecký, fazetový výbrus.

Česká automobilka nadviazala partnerstvo s IIHF Majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji už v roku 1992, pôvodne ako automobilový partner. Od roku 1993 je automobilka oficiálnym hlavným sponzorom tejto športovej udalosti. Vďaka tomu bolo toto spojenie oficiálne uznané ako najdlhšie trvajúce hlavné sponzorstvo v histórii športových majstrovstiev sveta a je zapísané v Guinnessovej knihe svetových rekordov.

Trofej z dielne Škody (10 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia