spravy.sk spravy.sk

Hughes si istý čas korčule neobuje. S Rusmi sme mali hrať až vo finále, smúti Schneider
zdroj: TASR

Hughes si istý čas korčule neobuje. S Rusmi sme mali hrať až vo finále, smúti Schneider

Takýto koniec si nepredstavovali. O výbere hokejistov USA na MS 2019 sa hovorilo ako o jednom z najlepších vôbec. Hviezdny tím s menami ako Patrick Kane, James Van Riemsdyk, Ryan Suter, Jack Eichel či Johnny Gaudreau mal hrať minimálne o medaily. Také boli predzvesti, ktoré nevyšli. Jeden z najlepších amerických tímov v histórii? Možno to bola skôr ťažoba, znelo zo strany zámorského tímu. Štvrťfinálová štvrtková prehra 3:4 proti Rusom znamenala koniec nádejí na hocijaký cenný kov. Američania pritom jasne vedeli, kde urobili chybu.

"Je to náročné, keď si necháme už v skupinovej fáze ujsť body. V istých momentoch dúfate, že po dobrých výkonoch skončíte lepšie ako na štvrtom mieste. Naša skupina však bola silná a presne tam sme sa umiestnili. Už v prvom kole sme dostali silných Rusov. Proti takému tímu sme mali hrať najskôr v semifinále, najlepšie vo finále. Rusko je na MS doposiaľ najlepší tím a ukázal to aj nám, tak to skrátka je," hodnotil po zápase aj pre web Hokej.sk gólman Cory Schneider, na ktorého vo štvrťfinálovom dueli mierilo 43 striel, z čoho kryl 39 (úspešnosť 90,7 %).

Brankár Cory Schneider (USA)
Brankár Cory Schneider (USA)

Ochranca svätyne tímu NHL New Jersey Devils sa v bránke cítil pohodlne, avšak nestačilo to. Napriek neúspechu podotkol, že si na Slovensku užíval atmosféru. "Čím viac zápasov sme mali, tým som sa cítil v bránke pohodlnejšie. Posledné dva zápasy boli veľká a dobrá výzva. Kanada a Rusko sú silní súperi. Musel som urobiť viacero zákrokov, ale akoby viacero brankárov povedalo: 'Skrátka si nevyhral'. Atmosféra a intenzita však zápasov bola skvelá, ohľadom svojich výkonov som sa cítil vždy isto," doplnil 33-ročný Schneider.

Svetový šampionát bol veľkou školou aj pre mladého útočníka Jacka Hughesa. Potenciálna jednotka tohtoročného draftu NHL si proti Rusom pripísala dve úspešné asistencie. MS 2019 boli pre 18-ročného centra prvá takáto skúsenosť na medzinárodnej scéne. "Kedykoľvek dostanete šancu hrať za USA, je to veľká česť. Rád som si zahral proti 'zbornej', ktorá má najhviezdnejší tím od prvej po poslednú formáciu. Bolo to fantastické, verím, že niečo podobné zažijem aj budúci rok," zhodnotil tohtoročné MS aj pre web Hokej.sk Hughes, ktorého však taktiež, bez pochýb, mrzel konečný rezultát. "Nie je to výsledok, ktorý sme chceli dosiahnuť, je však výborný pre ponaučenie. Keď sa vrátime do USA, určite budeme dlho rozmýšľať nad tým, čo sme urobili zle," dodal.

Jack Hughes (USA)
Jack Hughes (USA)

Pred samotným draftom NHL si chce v prvom rade oddýchnuť. Už v mladom veku zažil poriadnu hernú záťaž. "Určite nebudem v blízkom čase na korčuliach. Potrebujem pauzu po celom tom náročnom roku. Iba si vyložím nohy a budem oddychovať," uzavrel Hughes.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: MS 2019

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia