spravy.sk spravy.sk

Kovář nečakal, že mu jeho strelu brankár zožerie. Kubalík pred bombou zatváral oči
zdroj: TASR

Kovář nečakal, že mu jeho strelu brankár zožerie. Kubalík pred bombou zatváral oči

Nervydrásajúce stretnutie a frustrácia v zakončení. Tým všetkým si museli prejsť českí hokejisti pri zdanlivo pohodlnom štvrťfinálovom víťazstve 5:1 nad hráčmi z Nemecka. Naši západní susedia si zahrajú o medaily na MS po štyroch rokoch, a to takmer v domácom prostredí. Napriek skvelej atmosfére a veľkému počtu fanúšikov v hľadisku sa triasli o výsledok, keď po 2. tretine svietil na tabuli stav 1:1. Nemci ako strieborné mužstvo zo ZOH 2018 sa opäť ukázali v dobrom svetle a Čechom nedali vydýchnuť.

"Boli veľmi siloví, nevyhrávali sme súboje, neudržali sme sa v tretine. Nehrali sme to, čo sme chceli," zhodnotil po zápase úprimne Jan Kovář, strelec prvého aj posledného českého gólu. Dvadsaťdeväťročný zakončovateľ tímu HC Škoda Plzen svoj prvý presný zásah v 34. min ani extrémne neoslavoval. V tom momente mu padol kameň zo srdca. "Boli sme radi, že sme ten gól vôbec dali. Vývoj nebol vôbec taký, aký mal byť," priznal Kovář

Išlo o výstavný kúsok a peknú strelu do protipohybu Philippa Grubaurea, čo viacerých prekvapilo, vrátane samotného strelca. "Ak by som strieľal rovno, nevyšlo by to, nemám žiadnu tvrdú strelu. Preto som chcel gólmana trochu rozkývať a vyšlo to. Vedel som, že to budem dávať do protipohybu, nevedel som však, ako zareaguje. Priam mi to zožral, ale som za to vďačný," opísal svoj gól s úsmevom Jan Kovář.

Česi však inkasovali o štyri minúty neskôr a opäť sa začínalo odznova. "Prišlo ich lepšie striedanie, využili to a my sme zneisteli. Ten inkasovaný gól sme si však zaslúžili, nehrali sme dobrý hokej. Veľa sme chybovali, zobrali sme si však z toho ponaučenie, niečo sme si cez prestávku povedali a vyšlo to. Gól na 2:1 nás upokojil. Určite sme ale nepodali dobrý výkon, cez víkend musíme byť lepší, nechceme skončiť štvrtí, keď už sme sa prebojovali do semifinále," vravel Kovář, ktorého tím teraz čaká príprava na meranie síl s Kanadou.

Zrejme rozhodujúci moment duelu sa zrodil v 52. min. Dominik Kubalík zobral na seba zodpovednosť a taktiež výstavnou strelou nedal šancu Grubauerovi na priebežných 3:1. Bola to priam bomba, ktorá takmer roztrhla sieť. Ako priznal útočník tímu Ambri-Piotta po zápase, svoj gól sprvu ani nevidel. "Bolo to na konci striedania, dostal som puk a mal som otvorený priestor. Nepozrel som sa na brankára, zatvoril som oči a vystrelil. Zrazu to tam padlo. Potom z nás spadla ťažoba zodpovednosti a hralo sa nám jednoduchšie. Začali sme si viac dovoľovať. To bol moment, ktorý nás nakopol," opísal jeden z kľúčových momentov duelu Kubalík.

Zverenci Miloša Říhu v boji o vytúžené finále vyzvú "krajinu javorových listov" a neboja sa priznať, že zatiaľ svojho súpera v akcii príliš často nevideli. "Pozerali sme iba jeden ich zápas proti Američanom, prepínali sme. Samozrejme, je to veľmi silný tím, musíme sa dôkladne pripraviť," zhodli sa Kubalík aj Kovář.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: MS 2019

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia