spravy.sk spravy.sk

Slovan pod českým sponzorom robí prvé kroky, dotknú sa zrejme Országha
zdroj: TASR

Slovan pod českým sponzorom robí prvé kroky, dotknú sa zrejme Országha

Tréner Vladimír Országh, ktorý v uplynulej sezóne viedol v KHL bratislavský Slovan, má podľa informácií v médiách dni v poprednom slovenskom tíme zrátané.

S témou trénerskej výmeny vyrukoval v piatok Nový Čas, podľa informácií slovenského denníka má talentovaného slovenského trénera nahradiť legendárny český odborník Vladimír Růžička. Niekdajší útočník priviedol ako kapitán českú reprezentáciu k zlatu na olympiáde v Nagane v roku 1998 a neskôr získal ako tréner dvakrát titul majstrov sveta. O jeho spojení so Slovanom sa špekulovalo už v minulosti, naposledy viedol extraligový Chomutov. Podľa medializovaných informácií mal už dokonca uzavrieť s bratislavským klubom predbežnú dohodu.

Okolo budúcnosti hokejového Slovana je však aj naďalej množstvo nejasností. Po ohlásení českého investora sa zatiaľ podlžnosti klubu splatiť nepodarilo a pokračovanie v KHL ešte stále samotné vedenie súťaže neodobrilo. V utorok 29. mája sa ale pritom v Moskve majú stretnúť predstavitelia všetkých klubov, ktorí budú v nasledujúcom ročníku pôsobiť v KHL. Vtedy by mala padnúť aj definitíva ohľadom belasých. 

„V pondelok sa dozviete všetky informácie,“ reagoval pre Nový Čas športový riaditeľ Oldřich Štefl.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia