spravy.sk spravy.sk

Ovečkin otvoril tému zmeny na šampionáte. Dadonov k bronzu: Lepšie ako nič
zdroj: jäzva

Ovečkin otvoril tému zmeny na šampionáte. Dadonov k bronzu: Lepšie ako nič

Akási satisfakcia. Tak by sa dali vyjadriť pocity ruských hokejistov po zisku bronzu na MS 2019. "Zborná" má vždy iba najvyššie ambície a tretie miesto nie je míľník, ktorý by chcela dosiahnuť. S ním sa však musí uspokojiť po nedeľnej výhre 3:2 po sam. nájazdoch nad Českom. Zverenci trénera Iľju Vorobiova sa po tomto triumfe iba letmo poklepali po pleciach, v mixzóne drvivá väčšina z nich obišla zástupcov médií, avšak svoj pohľad na hru poskytli dve veľké hviezdy tímu.

"Je to trošku úľava získať bronz. Dá vám to istý pocit šťastia," stručne zhodnotil Alexander Ovečkin, ktorý na "slovenskom" šampionáte nazbieral tri kanadské body (2+1). Duel proti Čechom dospel až do desaťminútového predĺženia systémom 3 na 3 a následne aj samostatných nájazdov. Na otázku, či tento systém útočníkovi Washingtonu Capitals vyhovuje, poznamenal: "Je to náročné hrať desať minút traja na troch. Hlavne, je to väčší ľad ak ov zámorí, ťažko povedať, či sme v ňom mohli niečo zmeniť. V závere turnaja je už náročné vymýšľať nové spôsoby hry. Nemyslím si však, že treba toto zmeniť na turnaji," vyjadril sa Ovečkin, ktorý však túži po inej obmene na MS. "Myslím si, že treba zmeniť úplný začiatok turnaja, a teda skupinovú fázu. Tých zápasov je príliš veľa," myslí si ruské "áčko", ktoré sa už podľa svojich slov teraz teší na zaslúžený oddych a prípravu na ďalší rok.

Ilja Kovaľčuk (Rusko)
jäzva

Rusi nepôsobili v zápase najpresvedčivejšie. Vyslali "iba" 30 striel na brankára Šimona Hrubeca, kým ich český súper za 70 minút vystrelil na gólmana Andreja Vasilevskiho 50-krát. Dôvod, prečo tomu tak bolo, naznačil aj Jevgenij Dandonov, ktorý uznal silu piatkového rivala. "Nebolo ľahké nájsť pre dnešok nejakú energiu. Bolo to náročné, lebo Česi hrali veľmi dobre, v tretej tretine (pomer striel na bránku 5:18, pozn.) mali jednoducho viac energie a aj oni by si zaslúžili získať bronzové medaily," poznamenal v mixzóne Dadonov, ktorý jasne určil hrdinu zápasu.

"Náš gólman bol najlepší," povedal v stručnosti k výkonu Vasilevskiho Dadonov. Brankár Rusov úspešne kryl počas zápasu 48 striel a v nájazdoch za svoj chrbát nepustil ani jeden puk. Ako na záver skonštatoval zakončovateľ Floridy Panthers, zisk bronzu Rusko potešil, avšak nebolo to úplne ono. "Lepšie ako nič. Pred šampionátom vždy myslíte na zlato, semifinále nám však nevyšlo, preto sme to dnes chceli odčiniť. Bolo pre nás dôležité vyhrať," zakončil Dadonov.

Súboj o bronz - Rusko - Česko 3:2 po sn (190 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: MS 2019

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia