spravy.sk spravy.sk

Jaroslav Hlinka ukončil bohatú kariéru, majster sveta pomôže Sparte
zdroj: twitter.com/HC Sparta Praha

Jaroslav Hlinka ukončil bohatú kariéru, majster sveta pomôže Sparte

Bývalý český reprezentant a majster sveta z roku 2001 Jaroslav Hlinka ukončil vo veku 42 rokov profesionálnu hráčsku kariéru. Informoval o tom portál hokej.cz.

Dlhoročný reprezentačný útočník po ukončení aktívnej činnosti pomôže v Sparte Praha športovému riaditeľovi Petrovi Tonovi. Vo svojom bývalom klube prevzal post športového manažéra. "Som veľmi rád, že ma Petr oslovil, a môžem pokračovať naďalej v Sparte. Už počas svojej kariéry som sa sem rád vracal, je to môj domov. Strávil som tu bez pár rokov doslova celý život," uviedol Hlinka pre oficiálny web pražského klubu.

Jaroslav Hlinka získal so Spartou štyri majstrovské tituly a stal sa jej historicky najproduktívnejším hráčom. Za "rudých" strelil 245 gólov a pridal 473 asistencií. Celkovo odohral v českej extralige 847 zápasov - 834 za Spartu a 13 za Plzeň. Zahral si aj v NHL za Colorado, v Rusku za Kazaň, vo Švédsku za Linköping a vo Švajčiarsku za Kloten. Okrem titulu majstra sveta z roku 2001 vybojoval s národným tímom aj striebro na MS 2006.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Extraliga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia