spravy.sk spravy.sk

Roman Stantien novým trénerom Slovana Bratislava
zdroj: jäzva

Roman Stantien novým trénerom Slovana Bratislava

Roman Stantien sa stal novým trénerom hokejistov Slovana Bratislava. Zmluvu podpíše na dva roky do 30. apríla 2021, jeho asistentom bude Rudolf Jendek, klub zatiaľ hľadá trénera brankárov.

O príchode nového trénera informoval v utorok oficiálny web klubu. Päťdesiatštyriročný Stantien je odchovanec dubnického hokeja. Ako hráča ho tréneri využívali najmä na poste centra a ľavého krídla. Počas svojej kariéry sa stal šesťkrát majstrom českej extraligy (vždy v drese Vsetína), okrem toho má tiež dva tituly majstra slovenskej ligy, ten druhý v pamätnej lockoutovej sezóne 2004/2005 v drese HC Slovan Bratislava. Stantien sa zúčastnil na dvoch majstrovstvách sveta a tiež na olympijskom turnaji v Nagane 1998.

Po skončení aktívnej hráčskej kariéry v roku 2009 takmer okamžite presedlal na trénerské remeslo. Začal ako asistent trénera v HK Nitra, ale už v januári 2012 doplnil trénerský triumvirát s Janom Nelibom a Miroslavom Mosnárom, ktorý doviedol HC Slovan dosiaľ k poslednému majstrovskému titulu "belasých" v najvyššej domácej súťaži. V Slovane zostal aj počas účinkovania klubu v KHL. Celkovo absolvoval štyri sezóny v nadnárodnej lige ako asistent hlavného trénera, dvakrát po boku Rostislava Čadu, dvakrát pri Milošovi Říhovi.

V nedávno skončenej sezóne kormidloval Stantien už ako hlavný tréner hokejistov HK ŠKP Poprad, ktorých doviedol medzi štyri najlepšie tímy Tipsport Ligy. V semifinálovej sérii Poprad podľahol trojnásobnému šampiónovi z Banskej Bystrice. V Slovane bude mať právomoci vyberať hráčov. "Mal som dohodu s Osvienčimom, do toho prišla ponuka zo Slovana. Po prvom stretnutí som bol rozhodnutý, že chcem ísť sem. S niektorými hráčmi už rokujeme a myslím si, že sa nám podarí zložiť mužstvo. Bude to ťažké, ale určite sa na to teším," povedal Stantien, ktorý prebral "belasých" po odchode z KHL: "Verím, že všetko sa dá na pravú mieru a vyrieši sa to k spokojnosti Slovana."

"V osobe Romana Stantiena získava HC SLOVAN Bratislava skúseného a progresívneho trénera, ktorý dokonale pozná prostredie bratislavského klubu a napriek istému časovému sklzu oproti ďalším klubom Tipsport ligy je schopný zostaviť konkurencieschopný káder a dobre ho pripraviť na najbližšiu sezónu," uvádza sa v komuniké na www.hcslovan.sk.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia