spravy.sk spravy.sk

Jágr stále nekončí. Môže hrať za dva kluby naraz
zdroj: TASR

Jágr stále nekončí. Môže hrať za dva kluby naraz

Jaromír Jágr ako legenda svetového hokeja dostal v uplynulej sezóne tím Rytíři Kladno medzi českú elitu, koniec hráčskej kariéry to však preňho zrejme ešte stále neznamená. V súčasnosti už 47-ročný Čech ako majiteľ klubu zo svojho rodiska chce rytierov posúvať čoraz vyššie a vyššie. Pri ambíciách udržať sa medzi elitou uzavrel tento klub zaujímavú spoluprácu s prvoligistom HC Slovan Ústí nad Labem.

V rámci skutočne komplexnej spolupráce po všetkých stránkach si budú môcť tieto dva kluby medzi sebou vymieňať hráčov. A to v množstve, ktoré si oni sami určia. "Ktorýkoľvek hráč Kladna sa môže objaviť v drese Ústí nad Labem, v prípade potreby nám zase môžu pomôcť oni. Teší ma, že sme sa dohodli na nadštandardnej spolupráci. Po postupe do extraligy sa nám otvorili nové možnosti, chceme to využiť," povedal legendárny Jágr pre oficiálny web rytierov.

Držiteľ dvoch titulov majstra sveta (2005, 2010) a aj olympijského zlata z roku 1998 zdôrazňuje, že Ústie nebude brané ako farma a je to dobrá príležitosť aj pre mladých hráčov na ďalšie zdokonaľovanie sa. "Farmou by som to nenazýval, ide totiž o vzájomnú výpomoc. Máme v tíme veľa hráčov, ktorí sú na hranici medzi juniormi a dospelými. Ak by zostali v mladšej kategórii, nedá im to toľko, ako keď si zahrajú medzi chlapmi. Hoci aj v nižšej súťaži," dodal k originálnej dohode dvoch klubov "Jarda" Jágr.

Dvojnásobný držiteľ Stanleyho pohára (1991, 1992) ešte nepotvrdil oficiálne, že v hráčskej kariére bude naďalej pokračovať. Nič však nenasvedčuje tomu, že by sa legendárne číslo 68 chystalo zavesiť korčule na klinec. Pri otázke českých novinárov, či si v budúcej sezóne zahrá za extraligového nováčika Kladno aj prvoligový ústecký Slovan, odpovedal Jágr jasne: "Je to veľmi pravdepodobné. Možnosť tam určite je a verím, že nielen ja, ale všetci naši hráči si môžu v istom momente zahrať za Ústí. A naopak."

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Extraliga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia