spravy.sk spravy.sk

Psychologické hry pred kľúčovým zápasom, GM Blues soptil na ľadárov v TD Garden
zdroj: foto TASR-AP

Psychologické hry pred kľúčovým zápasom, GM Blues soptil na ľadárov v TD Garden

Sezónu 2018-19 čaká už len posledný duel v podobe siedmeho zápasu finálovej série medzi Bostonom a St. Louis.

O narušenie pohody v tíme Blues sa pokúsili aj ľadári z TD Garden, ktorí podľa generálneho manažéra St. Louis Douga Armstronga nepripravili načas ľadovú plochu pre tréning hostí.

Členovia ľadárskeho tímu Bruins, ktorých prezývajú "bull gang", sa však Armstrongovou kritikou nenechali rozhodiť. Jeden z nich podľa reportéra TSN Darrena Dregera odvrkol vetou "kto vám ráno nas..al do misky s cereáliami?"

Armstrong sa neskôr upokojil a ľadárom sa ospravedlnil. 

Faktom je, že stav ľadovej plochy v TD Garden nie je vzhľadom na vysoké teploty vôbec ideálny. Kvalitu ľadu kritizovali v predošlých týždňoch aj samotní hráči Bruins.

"Ľad bol otrasný," uviedol Brad Marchand už po piatom zápase série proti Torontu. "Možno by sme mali hrať radšej s tenisovou loptičkou, len tak korčuľovať dookola a sledovať, kto nejakú odrazí do bránky."

Zaujímavosťou je, že jedným z členov tímu ľadárov je aj otec Marchandovho spoluhráča Matta Grzelcyka - John Grzelcyk. Spoločne so svojimi kolegami je zodpovedný za zmenu basketbalového ihriska Celtics na hokejovú plochu Bruins. Rovnako tak samozrejme aj za stav samotného ľadu.

"Spoločne s Pastou (David Pastrňák, pozn. red.) sme otcovi poslali nespokojný list. Veľmi sa mu nepáčil," pousmial sa Grzelcyk junior. "Samozrejme, žartovali sme. Vieme, že s tým veľa narobiť nemôžu. Je teplo a nie je ľahké urobiť skvelý ľad. Aspoň sme si teda zažartovali na účet ľadárov.”

Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia