spravy.sk spravy.sk

Slovan hlási návrat na štadión v septembri. Viceprimátor Bratislavy: HC Slovan je neseriózny partner
zdroj: TASR

Slovan hlási návrat na štadión v septembri. Viceprimátor Bratislavy: HC Slovan je neseriózny partner

Telenovela okolo hokejového klubu Slovan Bratislava stále nemá konca. Aj keď sú stále nevysporiadané dlhy voči mestu či hráčom, vzhľadom na čo klub nemôže štartovať v slovenskej lige a ani hrávať na domovskom štadióne, vedenie vo svojej komunikácii informuje verejnosť o prípravných zápasoch a nových tréneroch, akoby sa nič nedialo.

Slovan síce nemá v súčasnosti podpísaného ani jedného hráča, predstavil však hlavného trénera Romana Stantiena, jeho asistenta Rudolfa Jendeka a tiež skompletizoval realizačné tímy v jednotlivých mládežníckych kategóriách, kde sa novicom pri doraste stal Michal Hreus a ku kategórii ôsmakov sa presunul Tibor Višňovský. Klub však hľadá nielen hráčov či trénera brankárov do A-tímu, ale aj možnosti ako splatiť astronomické dlhy. Tie prekročili miliónovú hranicu voči mestu i voči hráčom, ďalších viac ako stotisíc dlhuje na mládeži. Bez vyplatenia týchto súm Slovan, napriek potvrdenej prihláške do slovenskej Tipsport ligy, nesplní podmienky licenčného a legislatívneho konania a nebude môcť v nej štartovať.

Na bratislavský klub je podaných viacero žalôb, čo potvrdil magistrát mesta. Ten už so súčasným vedením označuje ďalšiu spoluprácu medzi hlavným mestom a najznámejšou slovenskou hokejovou značkou za ťažko predstaviteľnú. „Vedenie HC Slovan je neseriózny partner. Pre ich dlhy je mestská organizácia STaRZ v druhotnej platobnej neschopnosti, čo ohrozuje bratislavské športoviská ako napríklad kúpaliská Pasienky alebo Zlaté piesky. Na druhej strane značka Slovan patrí k Bratislave, súčasné vedenie ju decimuje, a preto urobíme všetko pre jej zachovanie do budúcnosti. Možno aj vo vlastníctve mesta,“ poznamenal na sociálnej sieti viceprimátor Bratislavy Juraj Káčer.

Štadión Ondreja Nepelu v Bratislave
Slovan sa na Štadión Ondreja Nepelu v Bratislave mieni vrátiť v septembri. (foto: TASR)

Vedenie tímu napriek medializovaným témam berie očividne situáciu z nadhľadu a na najbližšiu sezónu sa poctivo pripravuje. Avšak ohľadom dlhov zatiaľ mlčí. Už o mesiac chce pritom klub začať letnú prípravu aj na ľade, počas augusta sa prihlásil na turnaj Mountfield Cup v Hradci Králové, medzi súpermi nechýba ani Spartak Moskva z KHL. Belasí podľa plánu prípravy očividne rátajú s návratom na svoj starý zimák v septembri, hoci termín nepodmieňujú vyplatením dlhov, ale vyťaženiu arény. „V období pred samotným ostrým štartom ligy má HC Slovan v pláne doplniť zoznam prípravných zápasov ešte o jeden až dva duely, vrátane aspoň jedného domáceho duelu v septembri po tom, čo bude opäť k dispozícii hlavná ľadová plocha Zimného štadióna Ondreja Nepelu po skončení Majstrovstiev Európy vo volejbale žien,“ píše sa na hcslovan.sk.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia