spravy.sk spravy.sk

Revolúcia v českom hokeji? V druhej lige si zahrá čínsky klub
zdroj: dailyhive.com

Revolúcia v českom hokeji? V druhej lige si zahrá čínsky klub

Medzinárodná spolupráca na svetovej hokejovej scéne nie je nič nevídané. V Tipsport lige od minulej sezóny figurujú aj kluby z Maďarska, v Česku sa odhodlali na ešte zaujímavejší krok. Tretiu najvyššiu súťaž u našich západných susedov (druhú ligu) bude od nasledujúcej sezóny hrať aj klub z ďalekej Číny.

Účasť tímu China Golden Dragon v tejto súťaži ponúklo Aziatom vedenie Českého hokejového zväzu pri nedávnej návšteve najľudnatejšej krajiny na svete. Prezident zväzu Tomáš Král mal podpísať dohodu o rozvoji česko-čínskeho programu ľadového hokeja. Číňania chcú byť nielen zaujímavým oživením tretej najvyššej českej súťaže, ale i konkurencieschopní hráči na najbližších ZOH, ktoré v roku 2022 usporiada ich hlavné mesto Peking. Informoval o tom web hokej.cz.

"Zlatí draci" by mali v tejto českej súťaži hrať zápasy vo svojej skupine do 31. januára. Všetky februárové stretnutia tak budú musieť predohrávať v skorších termínoch. Všetky "domáce" zápasy odohrá čínske družstvo na hokejovom štadióne v meste Beroun. Ich priamymi súpermi budú podľa priebežného rozdelenia skupín v II. lige tímy HC David servis České Budějovice, HC Tábor, IHC Písek, SHC Klatovy, HC Příbram, HC Kobra Praha, NED Hockey Nymburk a SC Kolín.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Extraliga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia