spravy.sk spravy.sk

Bezproblémová povinná jazda, Briti boli zrelí na desiatku
zdroj: foto jäzva

Bezproblémová povinná jazda, Briti boli zrelí na desiatku

Po dvoch víťazstvách nad Fínskom a USA nastúpili slovenskí hokejbalisti v priebehu troch dní už na tretí duel v rámci domáceho šampionátu v Košiciach. Už pred zápasom však vedeli, že tentoraz to nebude duel na ostrie noža a trénerský tandem Mojmír Hojer – Marián Gregorík nechal oddýchnuť brankára Patrika Polca, Patrika Svitanu, Jaroslava Martinusíka i Milana Rampáčka.

„Bol to jednoduchší zápas ako iné, ale pre nás trénerov to až také jednoduché nebolo. Potrebovali sme chlapcov udržiavať v nasadení a neustále apelovať na potrebu streleckého zakončenia každej akcie. Cítili sme, že tempo upadalo a nemalo to úroveň, ktoré sme vyžadovali,“ pustil sa do hodnotenia duelu proti súperovi z ostrovov tréner Mojmír Hojer.

A keďže sa rytmus hry od druhej tretiny spomaľoval, do tretej pätnásťminútovky už poslala domáca striedačka aj tandem Martinusík – Rampáček.

Niektorých sme chceli ušetriť na celý zápas, iných nasadiť iba sporadicky. V závere to však upadalo a tak sme tam poslali týchto chalanov. Mali veľkú chuť a chceli potešiť divákov peknými kombináciami,“ pokračoval Hojer. Ďalším trénerským ťahom bola brankárska výmena. Po druhej tretine opustil domácu klietku Matej Bolibruch (Briti ho dovtedy prakticky neohrozili) a svoje miesto uvoľnil Petrovi Bulišovi „Už pred šampionátom sme si povedali, ako budú rozdané brankárske karty. Chceli sme, aby si aj druhý brankár vychutnal šampionátovú atmosféru a nezažíval turnaj iba z lavičky.“Slováci v tretej tretine opäť pridali a tromi gólmi upravili výsledok na 8:0. V závere síce strelili hostia v presilovej hre čestný úspech, no to nič nezmenilo na konštatovaní, že išlo o hodový zápas.

Pre nás to bola povinná jazda a išli sme do toho s tým, že to musíme zvládnuť bez problémov. To sa celkom podarilo, aj keď gólov mohlo byť aj viac,“ uviedol autor dvoch gólov a asistencie Lukáš Piják. „Každý gól poteší. Ja sa teším z gólu v extralige i na majstrovstvách sveta.“O jednu z najkrajších akcií zápasu sa postarali v 36. minúte hokejisti František Poliaček a Lukáš Olejník.

Feri ma našiel pekne pri tyčke a potom som to už zakončoval poľahky,“ popísal svoj gól 21-ročný odchovanec HK Poprad, ktorého doplnil o päť rokov starší útočník prvoligového Martina. „Ja som to chcel najprv vystreliť, ale keď som tam Lukáša videl pri tyčke, tak som mu to naservíroval do prázdnej bránky.“

Pri hodnotení zápasu sa Slováci zhodli v tom, že súper ich príliš nepreveril a jedinou škvrnkou bol gól inkasovaný v samotnom závere.

„Brali sme to ako dobrý test presiloviek a signálov. Súper sa snažil dobre brániť, ale našťastie sme našli recept na obranu a nastrieľali sme pekný počet gólov. Zrelí boli aj na desiatku, ale za stavu 5:0 sme začali vymýšľať a trochu sme poľavili. Snažili sme sa šperkovať akcie a gólov už bolo potom pomenej,
“ skonštatoval Lukáš Olejník, ktorý vníma hokejbalový šampionát ako skvelú formu prípravy na novú hokejovú sezónu. „Keď na hokeji nevládzete, tak sa trochu vyveziete. Tu musíte neustále behať a je to veľmi dobrý šport. Ďakujem chalanom, že ma prijali medzi seba a ja si tento šampionát užívam.“
Slovensko - Veľká Británia 8:1 (4:0, 1:0, 3:1)

Góly: 4. Piják (Teplický), 7. Lipták (Piják, Teplický), 10. Blahut (Bujdák, Teplický), 13. Lipták (Vidlár, Poliaček), 16. Blahut (Teplický, Bujdák), 34. Piják (Blahút, Lipták), 36. Olejník (Poliaček, Tomka), 40. Poliaček (Tomka) - 42. Kristof (Ferrington)


SR: Bolibruch (30. Buliš) - Minárik, Salajka, Bujdák, Blahut, Vidlár, Gajdoš, Doskočil, Horváth - Lipták, Piják, Teplický - Rufati, Cíbik, Vozár - Olejník, Tomka, Poliaček - Rampáček, Martinusík

hokejbal MS: Slovensko - Veľká Británia (103 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia