spravy.sk spravy.sk

Jurčo sa teší na spoluprácu s McDavidom, verí v možnosť ukázať svoje kvality
zdroj: foto jäzva

Jurčo sa teší na spoluprácu s McDavidom, verí v možnosť ukázať svoje kvality

Keď sa vrátil Tomáš Jurčo začiatkom júna z amerického Charlotte v pozícii čerstvého víťaza Calderovho pohára, vyslovil želanie, aby mu tento úspech a vydarené play-off (18 bodov v 18 zápasoch) pomohli k návratu do najlepšej ligy sveta. Napokon nečakal vôbec dlho.

Tomáš Jurčo po góle
jäzva (jäzva)

Hneď v prvý deň po otvorení trhu s voľnými hráčmi si ho totiž zmluvne podchytil Edmonton Oilers. V tíme z kanadskej provincie Alberta zaujme post jediného Slováka po odchádzajúcom obrancovi Andrejovi Sekerovi (Dallas Stars).

Tomáš, aká je vaša prvá reakcia na podpis ročnej jednocestnej zmluvy s Edmontonom?

Tomáš Jurčo:
Som samozrejme veľmi rád, že sa to podarilo. Hlavne po tých všetkých prekážkach, ktoré som musel zdolať. Najviac mi pomohlo pozitívne myslenie a dúfam, že tentoraz dostanem skutočnú šancu ukázať, čo vo mne je.

Akú veľkú rolu hralo vydarené play-off a zisk Calder Cupu?


Viem, že ľudia z Edmontonu ma sledovali dlhší čas. Boli sa pozrieť aj na niekoľko zápasov play-off a na finále. Ken Holland je manažér, ktorý ma kedysi draftoval do Detroitu a pozná ma teda dobre. Videl určitý progres, ktorý som možno nemal v Detroite. Páčil som sa mu a teším sa, že mi ponúkol zmluvu.

Tomáš Jurčo
Tomáš Jurčo (jäzva)


V Kanade ste pôsobili ešte počas juniorských čias v St. John. Čo pre vás znamená podpis s jedným z najúspešnejších klubov histórie?

Ja mám na Kanadu iba výborné spomienky. Vyhrali sme tam niekoľko titulov a verím preto, že mi táto krajina dopraje úspech aj teraz. Oilers majú veľkú históriu a som určite rád, že si oblečiem ich dres.

Olejári mali v posledných rokoch niekoľko jednotiek draftu a získali obrovské talenty ako Connor McDavid, Leon Draisaitl, Ryan Nugent-Hopkins či Taylor Hall, ktorého už medzitým vymenili. Úspech však stále neprichádza. Cítite šancu na zmenu tohto konštatovania?


Aj táto sezóna ukázala, že súčasná NHL je nesmierne vyrovnaná a uspieť môže hocikto. Vopred nemožno odpísať nikoho a ja verím, že nám to pôjde a dostaneme sa ďaleko. Mojou snahou bude samozrejme pomôcť tomu v maximálnej možnej miere.

Tomáš Jurčo
jäzva (jäzva)


Hovorili ste už s ľuďmi z klubu o vašich úlohách v tíme Oilers?

Zatiaľ nie, ale ja samozrejme nepočítam s tým, že budem patriť medzi najvyťažovanejších hráčov na ľade. Verím však, že to bude viac ako v minulosti. Aby som mohol ukázať, čo vo mne je.

Tešíte sa na spoluprácu s Connorom McDavidom?


Ja som mal to šťastie, že v Detroite boli Dacjuk s Zetterbergom, v Chicagu Kane a Toews. Všetko skvelí hráči, od ktorých som sa mohol naučiť veľa. A tak tomu bude aj v prípade McDavida. Všetci vieme, že je to extratrieda.

Tomáš Jurčo po góle
jäzva (jäzva)


Telefonovali ste už s Andrejom Sekerom, ktorý Edmonton opúšťa? Neponúkol vám svoj dom?

Seko mi volal ešte pred tým, ako to vyšlo vonku. Vravel mi, že ho vykúpia a bolo mu ľúto, že sa tam nestretneme. Taký je však hokejový život. Je v Dallase a som presvedčený o tom, že sa mu tam bude dariť. Ubytovanie mi zatiaľ neponúkol, ale možno príde aj na to. Ak budem mať nejaké otázky, tak mám jeho číslo.

Ako bude vyzerať ďalšia fáza vašej prípravy?


Moja letná príprava bude hlavne na ľade a budem veľa korčuľovať. Trénujem samozrejme aj s kondičným trénerom v posilňovni, no vzhľadom na moje problémy s chrbtom nemôžem robiť veľa vecí, ktoré by sme inak realizovali. Ani beh nie je pre mňa ideálny. Budem robiť veci, ktoré som robil po operácii. Počas sezóny som sa totiž cítil veľmi dobre a mám to overené.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia