spravy.sk spravy.sk

Nulový záujem o kúpu žilinského klubu
zdroj:

Nulový záujem o kúpu žilinského klubu

Hokejový klub MsHK Žilina bude po neúspešnej baráži proti Michalovciam pôsobiť v novej sezóne iba v prvej lige.

Pre mesto Žilina sa stal klub neželaným bremenom a pokúsil sa ho teda predať. Podľa pôvodných informácií mal byť vážnym záujemcom o zisk klubu otec reprezentačného obrancu Erika Černáka. Túto správu podporilo aj angažovanie Ernesta Bokroša do pozície generálneho manažéra klubu. Vzťahy medzi Černákovcami a Bokrošom boli totiž vždy výborné.

Mesto však potom akoby zacítilo šancu zarobiť. Namiesto predpokladaného eura sa tak rozhodlo predať akcie za 25 000 eur. Za takúto sumu však o "vlkov" neprejavil záujem nikto. 

"V zmysle rozhodnutia mestského zastupiteľstva z 3.6.2019, bol schválený zámer priameho predaja hokejového klubu MsHK Žilina a.s., ktorého je mesto Žilina 100 % akcionárom. V lehote do 26. júna 2019, do 12.00 hod., mohli záujemcovia predkladať ponuky na kúpu všetkých 10 kusov akcií. Najnižšia ponúknutá cena musela zodpovedať menovitej hodnote akcií, t. j. 2 500,- € x 10 ks spolu 25 000,- €. Ponuku na odkúpenie akcií nakoniec nepredložil žiadny záujemca. Ako bolo avizované, o hokejovom klube by mali poslanci rokovať na mimoriadnom zastupiteľstve, ktoré by sa malo konať 22. júla 2019," uvádza sa na facebookovej stránke žilinského mestského zastupiteľstva.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovenská hokejová liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia