spravy.sk spravy.sk

Marinčin o novej zmluve vedel, ostával preto pokojný
zdroj: foto jäzva

Marinčin o novej zmluve vedel, ostával preto pokojný

Do NHL sa dostal v drese Edmontonu, no od roku 2015 je súčasťou organizácie Toronta Maple Leafs. Pred rokom priniesol do rodných Košíc Calderov pohár, v poslednom ročníku prekročil hranicu dvoch stoviek zápasov v základnej časti najlepšej ligy sveta a po vydarených majstrovstvách sveta ho Maple Leafs potešili predĺžením zmluvy.

„Spokojný som hlavne s tým, že ide o jednocestnú zmluvu. Ja som o nej vedel dlhšie a bol som teda v kľude. Môžem sa teda pokojne pripravovať na nový ročník. Teším sa hlavne na ľad. Mám nové korčule a dúfam, že budem vedieť korčuľovať,“ pousmial sa 27-ročný obranca, ktorý zaznamenal na domácich MS bilanciu tri góly a štyri asistencie v siedmich zápasoch.

„Ja som bol s uplynulou sezónou spokojný, predovšetkým však s jej záverom. Až na to play-off som už nastupoval pravidelne a majstrovstvá sveta mi vyšli. Neviem povedať, či výkony na šampionáte zohrali z pohľadu NHL rolu. Svojim spôsobom možno áno, ale kluby NHL berú do úvahy predovšetkým výkony v zámorí a tam ma mali zmapovaného určite do bodky.“

Martin Marinčin (2)Bezprostredne po šampionáte si doprial dovolenku a potom sa už pustil do prípravy na nový ročník. Pri stanovení plánu mu pomohla úvodná diagnostika Romana Švantnera a samotné tréningy realizuje v Prešove. Spoločnosť v telocvični mu robí brat Vlado.

V posilňovni je to vždy iné ako na ľade. Mal som tam nejaké testy a Roman mi nastavil podľa nich letnú prípravu. Teraz k tomu pridávam aj ľad, pretože súčasný hokej je veľmi rýchly a musíte to stále zlepšovať. V tomto smere spolupracujem s trénerkou power skatingu Luciou Kupčovou,“ prezradil M. Marinčin, ktorého hlavnou výzvou pre novú sezónu bude odohrať čo najviac zápasov za Maple Leafs.

„V dnešnom hokeji panuje obrovská konkurencia a nikto nemá nič garantované. Musím teda opäť prísť do kempu a ukázať tam svoju kvalitu,
“ dodal obranca Toronta Martin Marinčin.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia