spravy.sk spravy.sk

Bluesmani si užívajú Stanleyho pohár. Čo všetko mu už dopriali?
zdroj:

Bluesmani si užívajú Stanleyho pohár. Čo všetko mu už dopriali?

Zámorská NHL si užíva letnú prestávku, no práve toto obdobie je pre Stanleyho pohár najrušnejšie. Najslávnejšia športová trofej sa už tradične vydala na letné cesty a hokejisti St. Louis Blues jej pripravujú nové a nové zážitky.

Medzi najskúsenejších hráčov majstrovského tímu patrí Jay Bouwmeester. Tridsaťpäťročný obranca obliekol počas svojej bohatej kariéry mnoho dresov a Stanleyho poháru ich predstavil všetky. Každý z členov jeho rodiny bol totiž počas návštevy pohára odetý v inom drese. Nechýbal ani dres tímu Medicine Hat Tigers z jeho juniorských čias vo WHL.

Bouwmeester vzal pohár aj na pôdu mládežníckeho klubu Canmore Eagles (Alberta Junior Hockey League) a stretol sa aj s členmi miestneho golfového a curlingového klubu. Pred rokom totiž vypomáhal ako inštruktor v rámci canmorskej hokejovej školy.

Stanleyho pohár pomohol ozvláštniť aj oficiálne otvorenie novej tréningovej haly Blues. Tá sa nachádza na ploche 277 000 štvorcových stôp, pričom ponúka štyri ľadové plochy a jedno outdoorové ihrisko. 

Blues mali počas sezóny aj oficiálneho klubového psa. Bol ním Barclay a bývalý obranca Bob Plager sa ho rozhodol za prinesené šťastie odmeniť jedinečným spôsobom. Misu pohára premenil na misku na vodu.

Stanleyho pohár poslúžil aj ako motivácia pre bejzbalistov St. Louis Cardinals. Tých navštívil počas stretnutia proti Oaklandu na štadióne Busch Stadium.

Obranca Michael Del Zotto už stihol prestúpiť do Anaheimu, no svoj deň s pohárom si samozrejme nenechal ujsť. V jeho prípade išlo o typicky letnú oslavu pri bazéne s vodopádom.

Vďaka Del Zottovi si pohár užil aj jeho priateľ Carlo Colaiacovo, ktorý odohral 284 zo svojich 470 zápasov v NHL práve v drese Blues.

Obranca Joel Edmundson doniesol Stanleyho pohár do rodného Brandonu v Manitobe. A doprial si z neho svoje obľúbené jedlo v miestnom grill bare. Následne si s ním zacvičil v posilňovni, v ktorej naberá rok čo rok kondíciu na novú sezónu.

A potešil aj pacientov v miestnej nemocnici.

Do nemocnice vzali trofej aj Tyler Bozak a Jaden Schwartz, ktorí si svoj deň s pohárom užili v Regine v kanadskej provincii Saskatchewan. Následne sa podelili o svoju radosť s fanúšikmi na námestí.

Rušný program zakončila návšteva zápasu kanadskej ligy amerického futbalu CFL medzi Saskatchewan Roughriders a Calgary Stampeders.

V prípade Braydena Schenna išlo o oslavy v hasičskom štýle. Jeho otec Jeff je totiž požiarnikom a v tomto prípade tak išlo o veľmi osobný prejav vďaky.


Dvadsaťšesťročný obranca Colton Parayko priniesol pohár na mládežnícky turnaj v jednom z obchodných centier. Inšpiroval ním tak malých hokejistov, ktorí majú vlastné hokejové sny.


Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia