spravy.sk spravy.sk

Inlineoví reprezentanti splnili cieľ, v Barcelone získali siedme miesto
zdroj:

Inlineoví reprezentanti splnili cieľ, v Barcelone získali siedme miesto

Slovenská inline-hokejová reprezentácia sa v posledných dňoch vrátila z World Roller Games, ktoré sa uskutočnili v dňoch 6.-13.7.2019 v španielskej Barcelone.

Cieľom našich inline-hokejistov bol postup do „A“ kategórie, keďže sa len pred dvomi rokmi stali platným členom organizácie World Skate ( Medzinárodná federácia kolieskových športov). Minulý rok sa na svojom prvom šampionáte v talianskom meste Asiago umiestnili na 13. mieste. Ak sa chceli dostať do „A“ kategórie ( 8 TOP mužstiev) museli vyhrať „B“ kategóriu (16 mužstiev) a následnú baráž o áčko.

Slováci začali svoje účinkovanie v skupine F (A-B skupina/ A Kategória, C-F skupina/ B Kategória) proti nováčikovi z Iránu. Irán bol veľkou neznámou, a tak bol istý rešpekt pred týmto súperom. Zápas mali pevne vo svojej réžií a po víťazstve 10:3 sme si pripísali prvé 3 body.

Zápas skupiny prišiel v druhom meraní síl proti Lotyšským inline- hokejistom, ktorý bol rozhodujúci v boji o prvé miesto skupiny (do baráže postupoval len víťaz skupiny). Hra bola dlho  výsledkovo vyrovnaná aj keď Slováci mali herne na vrch. Zápas sa zlomil na konci druhej polovice kedy sa chalanom podarilo odskočiť na rozdiel dvoch gólov a stretnutie dotiahli do víťazného konca v pomere 5:2.

Tretí zápas proti exotickej Indii bol len formalitou, keďže ho Slováci vyhrali 44:2!  Tým pádom vyhrali svoju skupinu F  a s plným bodovým ziskom sa mohli pripravovať na barážové stretnutia.


 V prvom ich čakal nevyspytateľný súper z Brazílie, ktorý vyhral svoju C skupinu a mal aj podporu v podobe hlavného trénera, ktorý bol dlhoročným reprezentantov USA. Brazília dokázala držať krok so Slovákmi, iba po korčuliarskej stránke, po hernej a technickej boli naši lepší a prevalcovali súpera 6:0.

V druhom barážovom stretnutí tzv. prelínačka-( mužstvo na 4. mieste základnej A skupiny/A kategórie  proti víťazovi B kategórie) sa stretli inline-hokejisti Kolumbie proti našim slovenským junákom. Zápas o všetko a hlavne o splnenie cieľa našich reprezentantov  do A kategórie bol na svete. Slováci zvolili výbornú taktiku, keď pozorne bránili a nechali korčuliarsky vyspelejšieho súpera tvoriť (v Kolumbii je inline-hokej 2. najpopulárnejší šport po futbale). To bola voda na ich mlyn, keď pozornou defenzívou a využívaním následných protiútokov zvíťazili 5:2 a mohli sa tešiť z postupu do TOP 8.

Cieľ bol splnený, ale ani zďaleka sa týmto turnaj pre Slovákov neskončil. V následnom štvrťfinále ich čakal jeden z najväčších favoritov na titul, tím Českej Republiky (minuloročný víťaz majstrovstiev sveta ). Slováci išli do zápasu s odhodlaním potrápiť súpera a pokúsiť sa o prekvapenie. Síce dostali v prvej minúte gól, stav po prvej polovici bol 2:1 v prospech našich bratov z Moravy. V druhej polovice ale Česi zabrali a strhli víťazstvo na svoju stranu 4:9. Chlapci ale nemuseli byť smutní, lebo podali odhodlaný výkon a pavúk turnaja im prisúdil v boji o umiestnenie reprezentantov Talianska.


V zápase o siedme miesto proti hráčom z Apeninského polostrova (v Taliansku sa hráva inline na profesionálnej úrovni) naši vedeli, že kvalita súpera vzhľadom na podmienky a popularitu inline hokeja je na ich strane, ale to im nebránilo pripraviť sa na zápas svedomito. Hernú aj korčuliarskú prevahu mali Taliani, ale výborný defenzívny výkon mužstva a brankára priniesol eufóriu radosti na našu stranu po víťazstve 2:1.

Slovenský inline-hokejový tím skončil na výbornom 7. mieste a splnil cieľ postupu  do  TOP 8 A kategórie. Chlapcom gratulujeme a držíme im palce na nasledujúcich majstrovstvách sveta, ktoré bude hostiť kolumbíjske mesto Medelín.

Zostava Slovenska:


·      Brankári: Vladimír Neumann (Mad dogs Bratislava), Marián Bohuš ( Fevra Bratislava)

·         Hráči: Boris Erteľ, Patrik Szabó, Martin Uhnák, Juraj Jurík, Andrej Bednarič ( všetci Mad dogs Bratislava), Ondrej Burzala, Tomáš Nechala, Denis Trenčan ( všetci Montis Blau Dubnica) Andrej Mrázik, Martin Žitňanský ( všetci Fevra Bratislava),  Adam Šimonič (Save Finance Bratislava)

Realizačný tím:

·         Tréner: Andrej Szöke (Mad dogs Bratislava)

·         Kustód: Róbert Piroska (Mad dogs Bratislava)

Umiestnenie tímov A kategórie: 1. USA 2. Česko 3. Francúzsko 4. Kanada 5. Španielsko 6. Švajčiarsko 7. SLOVENSKO 8. Taliansko

Odporúčame

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia