spravy.sk spravy.sk

Muž nad Manhattanom
zdroj:

Muž nad Manhattanom

Charlie Conacher a Baldy Cotton boli najlepšími priateľmi, spolubývajúcimi na tripoch a spoluhráčmi z útoku majstrovského tímu Toronta Maple Leafs z roku 1932.

Conachera prezývali „Big Bomber“ a jeho delová a presná rana ho dostala až do Siene slávy NHL. Jeho meno nechýbalo ani na zozname stovky najlepších hráčov histórie. Harold „Baldy“ Cotton bol skôr hráčom pre čiernu robotu a pred strieľaním gólov uprednostňoval počas svojich dvanástich sezón v NHL nezištnú prihrávku.  

Počas jedného z domácich zápasov v Maple Leaf Garden sa ocitli Cotton s Conacherom v prečíslení. Baldy sa ocitol vo výbornej pozícii a od svojho spoluhráča očakával jediné – prihrávku. Conacher však zareagoval sebecky a namiesto nahrávky zvolil strelu.

Conacherov egoizmus Cottona poriadne nahneval a počas následnej cesty do New Yorku pôsobil jedovito. Zlá nálada ho neopustila ani po príchode do hotela Lincoln, ktorý sa nachádzal pár blokov od Madison Square Garden.

Cotton soptil aj po príchode na izbu, kde Conacherovi povedal: „pokiaľ budem hrať za Leafs, tak už nikdy nikomu neprihrám“.

Pretrvávajúce mrmlanie však pripravilo Conachera o trpezlivosť a nasledoval slávny incident, ktorý popísal publicista Mape Leafs Ed Fitkin vo svojej knihe nasledovne: „Charlie náhle zdrapol Cottona svojim neprekonateľným medvedím objatím a vystrčil ho von z hotelového okna. Skôr, než sa Hal spamätal, visel nad ulicou vo výške sedem poschodí. Charlie ho pritom držal za členky.“

Cotton visel nad hlavami prekvapených okoloidúcich tak dlho, pokiaľ Conacherovi nedal za pravdu a nepriznal, že tá prihrávka nebola až taká jasná a strela bola rovnako tak na mieste. Keď tak urobil, vtiahol ho Charlie s hurónskym smiechom späť do izby a vystrašený Baldy konečne prestal hundrať.

zdroj: NHL.com

Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: História

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia