spravy.sk spravy.sk

Medzi piatimi najhoršími výmenami Ottawy je aj trejd Demitru do Blues
zdroj:

Medzi piatimi najhoršími výmenami Ottawy je aj trejd Demitru do Blues

Klub Ottawa Senators obsadil v uplynulej sezóne NHL nelichotivé posledné miesto. Ak spadne klub na dno tabuľky, tak ide vždy o výsledok nevydarených ťahov manažmentu. Zámorský portál The Hockey Writers sa pri tejto príležitosti pokúsil zostaviť historický rebríček piatich najhorších trejdov Senátorov.

5. Verný Senátor Fisher poslaný do Mesta hudby

Rozlúčiť sa s dlhoročným členom zostavy je vždy ťažké. Obzvlášť, ak ide o obľúbenca publika. Mike Fisher odohral za Ottawu 675 zápasov a od momentu, kedy ho v roku 1998 draftovali Senátori zo 44. miesta, nastrieľal 167 gólov, ku ktorým pridal 181 asistencií.

Fisher navyše pomohol Ottawe dostať sa do play-off počas siedmich zo svojich deviatich kompletných sezón. V roku 2007 prispel k historickému postupu do finále Stanleyho pohára. Senators ho napriek tomu počas sezóny 2010-11 vymenili do Nashville. V drese Predátorov zvýšil svoj bodový priemer na zápas z 0,52 na 0,56. Mike sa stal postupne kapitánom Predators a v roku 2017 si zopakoval účasť vo finále.

S odstupom času je jasné, že Ottawe odchod Fishera nepomohol. Získala za neho miesta v drafte, ktoré využila na zisk Stefana Noesena (za Senators neodohral ani zápas a bol súčasťou výmeny Bobbyho Ryana s Anaheimom) a Jarroda Maidensa, ktorý utrpel v rámci OHL otras mozgu a do NHL sa nikdy nedostal.


4. Výmena Pavla DemitruOttawa draftovala Pavla Demitru v roku 1993 z 227. miesta v deviatom kole. Vo svojej prvej sezóne odohral iba 12 zápasov, v ktorých strelil gól a pridal asistenciu. Vo svojej druhej sezóne pridal štyri góly a tri asistencie v 16 stretnutiach. To však Senátorom nestačilo. Rozhodli sa ho preto vymeniť za Christera Olssona do St. Louis Blues. Vo svojej prvej sezóne v drese Blues odohral slovenský útočník iba osem zápasov, v ktorých strelil tri góly. Potom však prišiel zlom a v ročníku 1997-98 nazbieral Demitra 52 bodov (22 gólov) v 61 zápasoch. Počas ďalších desiatich sezón pridal 304 gólov a 768 bodov.

Olsson naopak odohral za Senators iba 25 zápasov s bilanciou 2+3. Následne sa vrátil do Švédska a do NHL sa už nikdy nevrátil.


3. Šanca na zisk TarasenkaDraft je vždy lotériou a nikdy neviete, či v ňom nájdete svoju budúcnosť. V roku 2009 sa rozhodla Ottawa získať zo St. Louis Davida Rundblada a na oplátku ponúkla Bluesmanom voľbu v prvom kole draftu. Tú využili funkcionári Blues na zisk Vladimíra Tarasenka.

Rundblad bol draftovaný tímom Blues v roku 2009, no za St. Louis neodohral ani jediný zápas. V drese Senátorov okúsil NHL v 24 stretnutiach, no potom bol súčasťou výmeny s Phoenixom za Kyle Turrisa. Aspoň tento ťah Ottawe vyšiel.

Blues vyťažili z výmeny za Rundblada zisk Vladimíra Tarasenka, ktorý sa stal hlavnou hviezdou St. Louis a výrazne dopomohol k zisku Stanleyho pohára.


2.Uvoľnenie BishopaV sezóne 2012-13 mala Ottawa k dispozícii brankárske trio Craig Anderson, Robin Lehner a Ben Bishop. Senátori sa tak rozhodli zbaviť Bishopa, ktorého poslali do Tampy Bay výmenou za Coryho Conachera a voľbu vo štvrtom kole draftu (v ňom získali Tobiasa Lindberga).

Bishop sa stal následne jednotkou Lightning, v roku 2015 potiahol Tampu do finále Stanleyho pohára a bol dvakrát finalistom Vezinovej trofeje. Conacher naopak odohral za Ottawu iba 72 zápasov, v ktorých zaznamenal 25 bodov. Ottawa ho následne vymenila do Toronta v rámci trejdu za Diona Phaneufa.


1. Trojitý trejd


V sezóne 2017-18 sa uskutočnila veľká výmena medzi klubmi z Ottawy, Nashville a Colorada.

Senators získali z Denveru útočníka Matta Duchena, do Nashville poslali Kyle Turrisa a prišli aj o Andrewa Hammonda, Shane Bowersa a dve voľby v drafte.

Duchene nehral v drese Ottawy vôbec zle a v 118 zápasoch nazbieral 107 bodov. Zlé výsledky klubu však viedli k ďalšej výmene a Matt sa pobral v uplynulej sezóne do Columbusu. Pätnásť mesiacov po pôvodnej megavýmene.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia