spravy.sk spravy.sk

So Slovanom trénoval aj Fafrák, vyrovnanie záväzkov je na dobrej ceste
zdroj: TASR

So Slovanom trénoval aj Fafrák, vyrovnanie záväzkov je na dobrej ceste

Generálny manažér Slovana Bratislava Juraj Bakoš je veľmi spokojný so zložením kádra na sezónu 2019/2020 v Tipsport Lige a v najbližších dňoch by mal prezradiť ďalšie nové mená. Podľa Bakoša je Slovan na dobrej ceste uspieť v licenčnom konaní pred zasadnutím výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja a pozitívne to vnímajú aj hráči.

Na prvom tréningu chýbali z ohlásených mien iba Andrej Meszároš a Michel Miklík, ktorí sa k tímu pripoja neskôr. Na ľade však korčuľovali Roman Kukumberg, Michal Sersen, či Radovan Puliš a Michael Vandas. Nechýbali ani Tomášovia Zigo a Matoušek a aj jedno prekvapivé meno. "Som veľmi spokojný, nepredpokladal som, že sa nám podarí získať niektorých hráčov. V najbližších dňoch vám snáď oznámime nové mená. Michal Sersen, Tomáš Zigo, Andrej Meszároš či Tomáš Matoušek sú chlapci, ktorí už za Slovan hrali. Je teda predpoklad, že budú psychicky odolní. Práve oni ma prekvapili svojim postojom, že chcú hrať za Slovan. Máme záujem aj o Miloša Fafráka, ktorý s nami trénuje, ale na dokončenie jeho prestupu ešte potrebujeme nejaký čas. Je totiž na pol ceste do Ameriky," povedal Bakoš.   

Slovan získal z Košíc brankára Vladislava Habala, no chcel by aj Denisa Godlu. "O Denisa máme záujem, dal si čas na rozmyslenie, takže uvidíme ako sa rozhodne," prezradil Bakoš a na margo ďalšej skladby kádra dodal: "Možností máme viac. V prvom rade sme chceli poskladať tím z hráčov, ktorí sú zo Slovenska a majú kvalitu. Ale kvótu siedmich hráčov zo zahraničia pravdepodobne naplníme aj my. Máme niečo na stole, ale to je teraz v druhom slede priorít. Chceme teraz  získať ešte jedného kvalitného brankára a doplniť obrancov."  

Generálny manažér klubu priznal, že hráči, ktorí si obliekali dres Slovana v KHL, išli dolu s platovými požiadavkami. "Išli výrazne dolu. Sú tu aj hráči, ktorým niečo klub dlží, takže v tomto smere je spokojnosť na oboch stranách." Bratislavčania však ešte účasť v TL 2019/2020 nemajú istú. Všetko je však podľa Bakoša na dobrej ceste. Pred tréningom prišlo do kabíny Slovana aj vedenie klubu, hráčov informovalo o momentálnej situácii. "Všetci veria tomu, čo sa momentálne v Slovane deje a ako prebieha celý proces licenčného konania. My sme podklady už odovzdali a na prvom zasadnutí VV sa rozhodne. Mám informácie, že všetko je na dobrej ceste a mali by sme byť vyrovnaní so všetkým do začiatku licenčného konania."      

Obavy nemal ani Roman Kukumberg, ktorý si obliekal dres Slovana v domácej súťaži, ale aj v KHL a opäť si ho obliekol po piatich rokoch. "Bolo to veľmi ľahké rozhodovanie. Ani som nič iné nehľadal. Skončiť kariéru v Slovane by bolo pekné. Nemám žiadne obavy, ak by som ich mal, tak tu nie som. Na papieri máme dobré mená, ale všetko záleží od toho, ako si sadneme. Na pozíciu lídra som pripravený, nebojím sa toho," povedal 39-ročný útočník po tréningu. Na návrat do slovenskej ligy sa teší, aj keď atmosféra nebude podľa neho všade prívetivá. "Ja sa na to teším. Možno niekde aj nejaké to pivo poletí a bude sa nadávať, ale aspoň sa zasmejeme."

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia