spravy.sk spravy.sk

Oremus ako tréner, v kádri Buc aj Slovák. Bratislava Capitals chce okamžitý postup do Tipsport ligy
zdroj: capitals.sk

Oremus ako tréner, v kádri Buc aj Slovák. Bratislava Capitals chce okamžitý postup do Tipsport ligy

Prvoligový hokejový klub HC Bratislava v stredu oficiálne oznámil zmenu svojho názvu. Po novom bude v St. Nicolaus 1. lige vystupovať ako Bratislava Capitals. S novým logom, novými dresmi, trénermi, mančaftom aj ambíciami. Klub, ktorý vznikol iba v roku 2015, chce byť druhým mužstvom z hlavného mesta Slovenska, ktorý sa predstaví v najvyššej súťaži.

Bratislavčania už teraz predstavili priam hviezdny realizačný tím, ale i hráčsky káder, ktorý pripomína extraligovú kvalitu. Na pozíciu prezidenta klubu zasadol bývalý hokejista Dušan Pašek mladší. "Bude sa písať nová história klubu, ktorý pôsobí v prvej lige. Prešli sme rebrandingom a zmenili sme logo aj názov klubu. V sezóne 2019/2020 budeme vystupovať pod názvom Bratislava Capitals. Máme jasné ambície. Chceme 1. ligu vyhrať a následne postúpiť do najvyššej súťaže v SR," vyhlásil sebavedomo Pašek na stredajšej tlačovej konferencii.

Nové dresy tímu Bratislava Capitals. (foto: hokej.sk)
Nové dresy tímu Bratislava Capitals. (foto: hokej.sk)

Následne spomenul aj to, na akých pilieroch chce Bratislava Capitals stavať, aby bola úspešná. "Chceme kvalitný manažment, teda kvalitu na každom poste v štruktúrach. Ďalším bodom je poctivosť a profesionalita - hrať hokej, ktorý priláka divákov a poctivo pracovať na každom bode v organizácii. Želáme si, aby nás navštevovali muži, ženy aj rodiny s deťmi vo všeobecnosti. Ľudia, ktorí majú radi Bratislavu. Aj preto je naším novým heslom 'Náš tím - naše mesto - naša vášeň'."

Športovým manažérom klubu bude Július Koval, známy z rovnakej pozície aj v tipsportligovom HC'05 Banská Bystrica. Tomu sa podarilo na trénerskú lavičku priniesť hviezdne duo Peter Oremus - Michal Hudec. Tí budú mať k dispozícii hviezdny káder. Brankárskou jednotkou bude skúsený dlhoročný gólman Skalice, Třinca aj reprezentácie SR Peter Hamerlík. Z obrancov prídu do hlavného mesta Karol Sloboda z Banskej Bystrice či kanadský zadák Ryan Martinelli.

V útoku sa tiež predstaví viacero známych mien. Do Bratislava Capitals prišiel Marek Slovák Nitry, Eric Selleck od majstrovských "baranov"  či slovenský reprezentant a účastník ostatných MS v hokeji Dávid Buc. Nebudú to jediné mená, ktoré fanúšikom niečo povedia. "Sme veľmi šťastní, že Peter Oremus prijal našu ponuku a stal sa súčasťou nášho mužstva, ako asistent bude pôsobiť Michal Hudec známy z pôsobenia v Banskej Bystrici. Verím, že toto mužstvo bude schopné pritiahnuť ľudí na štadión a tí budú schopní vidieť, ako sa tento nový projekt bude vyvíjať. Táto myšlienka nás všetkých oslovila a budeme robiť všetko preto, aby sme pritiahli diváka na štadión," zdôraznil Július Koval.

Káder Bratislava Capitals pre sezónu 2019/2020. (foto: hokej.sk)
Káder Bratislava Capitals pre sezónu 2019/2020. (foto: hokej.sk)

V realizačnom tíme budú figurovať aj tréner brankárov Roman Mega a kondičný tréner Ján Kovačič. Capitals chcú hrať svoje domáce zápasy na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu, na ktorom už prebieha predsezónna príprava. Dohoda zatiaľ funguje na základe objednávok, no zároveň prebiehajú rokovania s mestom o nájomnej zmluve. Na štadióne by tak v nasledujúcej sezóne mali pôsobiť dva kluby - Capitals aj Slovan Bratislava. Prvoligový účastník chce postupom času zabojovať o bratislavských fanúšikov so stálicou slovenskej hokejovej scény. "V prvej sezóne budeme hrať v iných súťažiach, pevne veríme, že v ďalšej už spolu. Slovan berieme a budeme brať ako našu priamu konkurenciu," doplnil Pašek.

Prezident klubu zároveň informoval, že Bratislava Capitals, respektíve spoločnosť HC Bratislava s.r.o. prebrala všetky záväzky svojho predchodcu z uplynulej sezóny a momentálne pracuje na ich vyrovnaní. "Nejaké sme už splatili a ostatné by sme mali dotiahnuť v najbližšom období," vysvetlil Pašek a jedným vrzom dodal, že klub bude mať na sezónu rozpočet 500-tisíc eur. V hre je okrem iného aj istá forma spolupráce s trojnásobným šampiónom Tipsport ligy spod Urpína. "Nepôjde o farmársku spoluprácu, ale keďže pôsobím tu aj v Bystrici, dá sa predpokladať, že niečo vznikne. Napríklad, že by sme dali mladším hráčom z Bystrice šancu vyskúšať seniorský hokej v Bratislave," dodal na záver Koval.

Káder Bratislava Capitals na sezónu 2019/2020:

Brankári: Peter Hamerlík, Matej Gajan, Matej Mega
Obrancovia:
Karol Sloboda, Lukáš Bohunický, Matej Bača, Ivan Jankovič, Vladimír Lukáčik, Matúš Juriga, Ryan Martinelli
Útočníci:
Félix Petrinec, Tibor Varga, Róbert Varga, Marek Slovák, Dávid Buc, Marcel Holovič, Denis Hudec, Martin Kalináč, Filip Surovka, Michal Šálka, Erik Smolka, Patrik Danišovský, Eric Selleck

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovenská hokejová liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia