spravy.sk spravy.sk

Popradské líšky opäť brúsia korčule
zdroj:

Popradské líšky opäť brúsia korčule

Po osemtýždňovej letnej príprave mieria Popradské líšky opäť na ľad. Aktuálne hokejové majsterky Slovenska, ktoré v minulom roku s prakticky novým kolektívom dokázali získať ďalší majstrovský titul, majú za sebou poriadnu letnú zaberačku.

Letnú prípravu odštartovali Popradské líšky už v máji. „Zamerali sme sa hlavne na silu , lebo to nás trošku trápilo v uplynulej sezóne najmä v zakončení. Dokázali sme si vytvoriť veľa šancí, ale ten dôraz a tá sila nám niekedy chýbali,“ vysvetlil tréner Ivan Bednár. 


Príjemným spestrením zaberačky v telocvični či posilňovni bol pre viaceré dievčatá ako inak – hokej. Tentoraz vďaka hokejovému sviatku, ktorý opäť zavítal na Slovensko. „Ako lepšie relaxovať, ak sú majstrovstvá sveta na Slovenku. Zápas s Kanadou som sledovala priamo v Košiciach. Čo môže byť lepšia motivácia ako sledovať špičkové výkony na vlastné oči,“ hovorí o začiatku letnej prípravy kapitánka popradských hokejistiek Bianka Šulíková.

V porovnaní so štartom predchádzajúcej sezóny majú Popradčanky väčšiu časť zostavy kompletnú. „Ostalo nám 80% dievčat z minuloročného kádra. Za hráčky, ktoré odišli, máme adekvátne náhrady z radov mladých dievčat. Kým minulý rok sme si pomohli dievčatami z Poľska, v tejto chvíli máme k dispozícii zatiaľ čisto slovenskú zostavu," hovorí tréner Popradských líšok Ivan Bednár. Ženská liga by v nasledujúcej sezóne mala byť opäť vyrovnanejšia, predstaví sa v nej 6 mužstiev, po roku sa vracia Spišská Nová Ves. "Myslím, že to bude plus pre celý slovenský ženský hokej. Ideálne aj pre reprezentáciu by bolo, keby tímy hrali ťažké zápasy každý víkend," dopĺňa Bednár. 


Ženský hokej sa v Poprade snažia robiť tak, aby dievčatá mali čo najlepšie podmienky. „Môžeme to len vďaka podpore mesta Poprad a našich sponzorov. Telocvičňa, posilňovňa, welness, lekár, fyzioterapeut, snažíme sa dievčatám vytvoriť také podmienky, aké si zaslúžia skutočné majsterky. Chceme, aby ten hokej hrali naozaj s chuťou. Trošku sme sa pohrali aj s kabínou, ktorú sme vylepšili tak, aby sa v nej cítili ešte lepšie a mali v nej dokonalé zázemie. Aj takéto maličkosti dokážu utužiť partiu a to je potom vidieť aj v zápasoch,“ uzatvára Ivan Bednár.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Extraliga ženy

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia