spravy.sk spravy.sk

Slovan bude Bakošovi chýbať, čaká ho ďalšia cestovateľská sezóna
zdroj: foto jäzva

Slovan bude Bakošovi chýbať, čaká ho ďalšia cestovateľská sezóna

Po bratislavskom Slovane, čínskom Kunlune a ruskom Soči si oblečie útočník Martin Bakoš v novej sezóne už štvrtý dres klubu KHL. Dvadsaťdeväťročný odchovanec hokeja na Spiši prijal ponuku Admirálov z Vladivostoku a stal sa tak jedným z piatich legionárov aktuálneho tímu účastníka KHL (okrem neho sú to ešte fínsky brankár Juho Olkinuora, Švédi Adam Almquis s Markusom Ljunghom a Kanaďan Shawn Lalonde).

Spoločne so svojimi novými spoluhráčmi sa momentálne nachádza tripe v Českej republike, kde sa Admiral zúčastňuje Memoriálu Zbyňka Kusého v Pardubiciach. V oboch doterajších stretnutiach proti Znojmu a Košiciam strelil po góle a svojmu novému chlebodarcovi sa tak prezentuje v tom najlepšom svetle.

Martin, ako hodnotíte rozhodnutie Admiralu absolvovať takéto letné sústredenie v Českej republike?

Martin Bakoš:
Pre mňa je to veľmi príjemné. Mesiac som bol bez rodiny a tu za mnou všetci prišli. V tomto smere mi vyhovel aj tréner a doprial mi radosť zo stretnutia s najbližšími. Okrem toho tu máme samozrejme výborné podmienky na prípravu a konfrontáciu so silnými českými súpermi. Ja si to teda môžem iba pochvaľovať.

Martin Bakoš (16)


Keď sme sa na tribúne zhovárali s čerstvou posilou Znojma Matejom Češíkom, tak nám povedal, že vy osobne tu hráte fantasticky. Máte zo seba rovnako dobrý pocit?

Čo pije? (smiech) Ďakujem za kompliment. Samozrejme, snažím sa. V tíme je nás viacero nových a všetci sa chceme trénerom ukázať. V tejto fáze sezóny chcete ukázať svoje schopnosti a veci, ktorými viete pomôcť tímu. Zápasy sú celkom vypäté a to je dobre. V sezóne to totiž bude také isté. Zatiaľ je to fajn. V útoku sme všetci cudzinci a začíname si rozumieť.

Prečo ste si vybrali Vladivostok?


Mojim jednoznačným cieľom bolo zotrvanie v KHL. V Soči sme sa však bohužiaľ z nejakých dôvodov nedohodli na predĺžení zmluvy a trh bol už potom preplnený hráčmi. Prvá reálna ponuka prišla z Vladivostoku. Mesto je krásne a ľudia okolo hokeja pracujú kvalitne.

MArtin Bakoš (17)Zdá sa, že sa vyžívate v dlhých cestách. Po Kunlune si zahráte za Admiral, čiže za najvzdialenejšie kluby KHL. To vás tak baví cestovanie?


No vyzerá to veru tak. To cestovanie je veru najnáročnejšou súčasťou takýchto angažmánov. Stále je to však KHL a to je podstatné.

Čo hovoríte na odchod Slovana Bratislava z KHL?


Určite mi to bude chýbať. Nielen ja, ale aj naši manažéri a hráči sa vždy tešili na Bratislavu. Je to škoda pre slovenský hokej, ale na druhej strane Slovan pomôže slovenskej extralige. Roky som tam hrával a ja mám k Slovanu stále pozitívny vzťah. Mám teda zmiešané pocity. Pre našu ligu je to fajn, mne však bude v KHL chýbať.

Tu v Pardubiciach si užívate prítomnosť rodiny. Budete spolu aj na ďalekom východe?


Letenky sú už zabookované, ale momentálne čakáme na papiere. V Rusku je to totiž trochu zložitejšie s vízami pre rodinu na celý rok. V septembri však za mnou prídu a potom to už bude super.

Košice - Vladivostok 5:4 (183 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia