spravy.sk spravy.sk

Draisaitlovi sa páči charakter tímu, zaujala ho Haščákova strela
zdroj: foto jäzva

Draisaitlovi sa páči charakter tímu, zaujala ho Haščákova strela

Nemecký tréner Peter Draisaitl má za sebou prvú turnajovú previerku s tímom HC Košice. Na ľade svojho bývalého klubu z Pardubíc slávil triumfálny návrat, keď v konkurencii súperov z KHL a českej extraligy doviedol tím „oceliarov“ k zisku trofeje.

Pán Draisaitl, aké sú vaše pocity po takomto štarte na novom pôsobisku?

Pocit je to famózny. Som veľmi rád, ale hlavne ma teší dobrý pocit z tímu. Nešlo len o víťazstvo na turnaji. Mne sa mužstvo veľmi páčilo už počas tréningového procesu. Je to tím, v ktorom jazdí jeden za druhého a to je dôležité.

V Pardubiciach ste odohrali tri zápasy v priebehu troch dní a mali ste azda najťažší program zo všetkých účastníkov turnaja. Nakoľko ťažké bolo rozložiť si sily správnym spôsobom?


Bolo to naozaj veľmi náročné. Po prvom víťazstve nad Vladivostokom sme nechali niektorých hráčov oddýchnuť a proti Znojmu dostala šancu mladšia zostava. Podstatné je, že hoci sme to prehádzali a hrali sme veľa oslabení, napokon sme získali postupový výsledok. Proti Pardubiciam sme potom hrali vo finále výborný hokej. Chlapci hrali celých 60 minút to, čo sme hrať chceli. Teší ma, že ich napríklad nerozhodí inkasovaný gól a idú ďalej podľa plánu. V tíme rastie vzájomná dôvera a systém sa dáva dohromady. Zatiaľ sme spokojní.

Peter DraisaitlKtoré veci vás uspokojili najviac?


Bola tam veľká obetavosť. V tejto fáze je pre mňa veľmi dôležité vidieť na ľade štruktúru. Chyby k tomu v lete patria, ale podstatné je pochopiť a dodržiavať systém. Chceme vidieť, že si chlapci veria na 60 minút. Nech sa stane, čo sa stane. Táto dôvera našťastie rastie.

Strelecky zabral hlavne Marcel Haščák, ktorý strelil päť gólov vo dvoch zápasoch. Čo na to hovoríte?


Musím povedať, že ja som ho predtým nepoznal takto dobre. Nebolo mi úplne jasné, akým typom hráča je. Tu v Európe som však dlho nevidel takú strelu, akú je schopný vypustiť on.

Čo teda znamená pre košický tím triumf v Pardubiciach?


Hlavne veľkú motiváciu do ďalšej práce. Víťazstvá prinášajú sebavedomie a sebadôveru. Chlapci vidia, že to, čo tu teraz v Košiciach inštalujeme, môže aj fungovať. Všetci však vieme, že je to len začiatok. Čaká nás dlhá sezóna a budú vrcholy i pády. Na to sa musíme pripraviť, ale páči sa mi základný charakter tohto tímu.

Pardubice - Košice - finále Memoriálu Z. Kusého (129 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia