spravy.sk spravy.sk

Dundáček vyčíta zväzu dvojaký meter, je pripravený podať žalobu
zdroj: foto jäzva

Dundáček vyčíta zväzu dvojaký meter, je pripravený podať žalobu

O služby bývalého obrancu Nových Zámkov Filipa Dundáčka prejavil záujem český klub TORAX Poruba. Ochota podpísať kontrakt bola obojstranná, no celú situáciu komplikujú nevyriešené záležitosti týkajúce sa jeho pôsobenia na juhu Slovenska.

„Dnes som obdržal list z klubu HC TORAX Poruba, v ktorom mi oznamujú, že pokiaľ nebudem mať v skorej dobre potvrdený transfer, ktorý mi už týždeň blokuje SZĽH, tak mi vypovedia zmluvu a budem musieť vrátiť aj všetky odmeny a prostriedky, ktoré som už od klubu obdržal. Uhradiť by som si tak musel napríklad aj náklady spojené so sústredením," hovorí pre hokej.sk Filip Dundáček, ktorý netají silné rozhorčenie z postupu kompetentných orgánov. "Chcel by som sa poďakovať VV SZĽH a Pro Hokeju, ktorí ma do tejto situácie dostali tým, že sa neboli ochotní zaoberať mojou zmluvou a pohľadávkami spojenými s HC Nové Zámky. Klub dostal napriek záväzkom licenciu a dostal sa tak na koňa."

Dundáček oslovil SZĽH so žiadosťou o riešenie svojho problému, ten ten ho odkázal na arbitrážnu komisiu.

"Na SZĽH nie je do dnešného dňa zvolená arbitrážna komisia, ktorá by mohla rozhodovať v takýchto prípadoch. Pôvodná stratila mandát a neostáva nič iné, len čakať na rozhodnutie súdov. K blokovaniu transferu však stačí aj nepravdivé tvrdenie HC Nové Zámky. VV SZĽH si asi neuvedomuje, že takýmito rozhodnutiami môže hráčovi aj ukončiť kariéru. Stačilo pritom, aby požadovali stopercentné preukázanie bezdĺžnosti voči hráčom a nielen tvrdenie Zámkov, že už zaplatili 600 000 eur a kvôli 25 000 eurám predsa nebudú brániť klubu v licencii. Vraj si to máme riešiť na súde," uviedol Dundáček.

Dvadsaťštyriročný obranca podľa vlastných slov dopláca na dvojitý meter slovenských orgánov.

"Je zvláštne, že sa teraz SZĽH opäť neriadi svojimi vlastnými smernicami, ktoré vydal prvého augusta 2019. Namiesto toho ma odkazujú na komisiu, ktorá ani neexistuje. Pritom stačilo zachovať rovnaký postoj, aký uplatnili voči Slovanu Bratislava. Ten sa musel dohodnúť so všetkými hráčmi. Nikde som pritom nenašiel smernicu, ktorá hovorí o tom, že takéto tvrdé postupy platia iba voči veľkým klubom. Pokiaľ dôjde k rozviazaniu zmluvy s Toraxom Poruba, som pripravený podať žalobu na SZĽH. Je totiž naozaj hanbou, čo sa tu na Slovensku deje a SZĽH opäť iba spokojne prihliada na vývoj udalostí."

"Nechápem, prečo konal SZĽH tvrdo voči Slovanu, ale rovnako tvrdý nie je v prípade údajného sporu Nových Zámkov o 112 eur. Je pekné, že pán Július Koval kritizuje splátkové kalendáre a chce transparentnosť. V prípade Slovana však Pro Hokej (kde je jeho otec vo vedení) urobil všetko preto, aby sa klub musel dohovoriť s hráčmi. V prípade Nových Zámkov to nežiadal. Prečo asi? Nečudoval by som sa, ak by išlo o zmenu pravidiel týkajúcich sa postupu z prvej ligy do extraligy. Na postup osobne tipujem tím Bratislava Capitals,“ dodal znechutený Filip Dundáček.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia