spravy.sk spravy.sk

Švajčiari chcú tvoriť históriu. Budete pritom?
zdroj:

Švajčiari chcú tvoriť históriu. Budete pritom?

Súčasťou vyvrcholenia majstrovstiev sveta v hokeji na Slovensku bolo aj symbolické odovzdanie puku z rúk medveďa Macejka kravičke Cooly. Štafetu po našich organizátoroch preberajú Švajčiari a hoci sa zdá byť budúcoročný šampionát v nedohľadne, záujemcovia o podujatie pod Alpami by mali začať konať už dnes.

Usporiadatelia MS oznámili, že predaj denných vstupeniek odštartuje už 10. septembra o deviatej hodine. Pripomeňme, že dejiskom šampionátu budú v dňoch 8. až 24. mája 2020 mestá Zürich a Lausanne. Celodenné lístky v Zürichu budú stáť 69 švajčiarskych frankov, v Lausanne to bude 49 frankov.

V duchu hesla podujatia „vytvorme históriu“, sľubujú Švajčiari nezabudnuteľný šampionát v špičkových halách.

Hlavným stánkom podujatia bude štadión Hallenstadion pred 11 200 divákov, ktorý otvorili už 4. novembra 1939, no v rokoch 2004 až 2005 prešiel výraznou rekonštrukciou. Svoje domáce zápasy tu hráva klub Zürich Lions. Ten by sa mal v roku 2022 presťahovať do novej 12-tisícovej haly Swiss Life arena, ktorú začali stavať 6. marce 2019.

Halllenstadion bude 24. mája dejiskom finálového duelu a práve tam oficiálne otvoria 8. mája turnaj duelom medzi domácimi Švajčiarmi a Rusmi (pôjde o večerný duel, ktorému bude predchádzať zápas Fínsko – USA).


Nás však bude viac zaujímať skupina A, v ktorej sa slovenskí hokejisti stretnú v Lausanne s Dánskom, Veľkou Britániou, Bieloruskom, Švédskom, Českom, Nemeckom a Kanadou.

Lausanne predstavuje druhé najväčšie miesto Švajčiarska a situované je do frankofónnej oblasti. Od Zürichu je vzdialené iba dve hodiny cesty vlakom a návštevníci šampionátu si tak môžu užiť dianie v oboch skupinách.

Štadión v Lausanne je úplne nový, pričom vybudovaný bol na mieste starého štadióna Malley. Otvorený bude len túto jeseň a zaťažkávacím testom budú zápasy mládežníckej zimne olympiády. Jeho kapacita predstavuje 9500 divákov.

Svoj prvý zápas majstrovstiev sveta 2020 odohrajú slovenskí reprezentanti 9. mája v Lausanne proti Dánsku a vy môžete byť pritom! Vybrať si môžete lacnejšiu formu autobusového zájazdu so spoločnosťou Hokejtour od 135 eur, pre náročnejších je samozrejme k dispozícii aj letecký zájazd.

Pre tých, ktorí sa nemienia uspokojiť len so zážitkom z otváracieho duelu Slovákov proti Dánsku, je pripravená široká ponuka autobusových i leteckých zájazdov na všetky zápasy našich reprezentantov.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia