spravy.sk spravy.sk

Banská Bystrica s prvým triumfom v Lige majstrov. Bartánus: Vedeli sme, že s nimi môžeme hrať vyrovnane
zdroj: Lukáš Urbašík

Banská Bystrica s prvým triumfom v Lige majstrov. Bartánus: Vedeli sme, že s nimi môžeme hrať vyrovnane

Hráči Banskej Bystrice si po úvodných dvoch prehrách v Hokejovej Lige majstrov napravili chuť a na domácom ľade zdolali po samostatných nájazdoch vlaňajšieho finalistu, tím Red Bull Mníchov. Barani ťažili najmä z vynikajúceho kolektívneho výkonu a výborných zákrokov svojho brankára.

Hoci prvé dva zápasy v hokejovej Lige majstrov Banskobystričanom nevyšli, na domácom ľade si proti vicemajstrovi CHL verili. To sa potvrdilo hneď v úvode, keď už po 38 sekundách otvoril skóre Marek Slovák. „Barani“ sa nezľakli ani zvýšeného tempa hostí, ktorí v priebehu dvoch minút otočili skóre. Domáci však krátko na to vyrovnali a po hektickom úvode sa už oba tímy strážili. Zápas dospel po remíze 2:2 až do samostatných nájazdov, v ktorých rozhodol Marek Bartánus krásnym blafákom.

„Sám tomu ešte nemôžem uveriť, že som rozhodol v nájazde, ale som, samozrejme, veľmi rád. Ľad už je vždy ku koncu veľmi ťažký. Najprv som si myslel, že vystrelím, ale keď som videl, že brankár padol na zem, tak som ho potiahol na stranu, mal som odkrytú bránu a to už bolo jednoduché pre mňa zakončiť,“
povedal po zápase šťastný Marek Bartánus

Skúsený Marek Bartánus rozhodol duel v nájazdoch (foto: Lukáš Urbašík)

Jeden z najskúsenejších hráčov červeno-bielych vyzdvihol najmä ukážkový tímový výkon a veľkú obetavosť, ktorá zdobila domácich počas celého zápasu. „Dnes sme podali výborný kolektívny výkon, v zlomových momentoch nás veľmi podržal ‚Besko‘ (brankár Beskorowany, pozn.) a zblokovali sme neskutočný počet striel. Už v Mníchove sme odohrali dobrý zápas a vedeli sme, že keď niektoré veci zlepšíme, tak sa nám s nimi podarí hrať vyrovnanú partiu, a to sa nakoniec aj ukázalo. Mníchov je veľmi silné mužstvo a nás to veľmi teší, že sme ich zdolali. Dúfam, že sa od tohto výkonu odrazíme a ďalší dobrý zápas odohráme v sobotu proti Färjestadu,“ doplnil strelec rozhodujúceho gólu. 

Michal Kabáč, strelec dôležitého vyrovnávajúceho gólu (foto: Lukáš Urbašík)

Výborný zápas opäť odohrala aj banskobystrická štvrtá formácia, ktorá sa postarala o dôležitý vyrovnávajúci gól, keď skvelú čiernu robotu Gilberta Gabora dokázal zužitkovať Michal Kabáč. „Myslím si, že to bol dnes ukážkový tímový výkon z našej strany, či už to bolo v ofenzíve, alebo defenzíve a vďaka tomu sme boli dnes úspešní a vyhrali sme,“ vyjadril sa stručne o zápase strelec druhého bystrického gólu. Pri otázke ako dosiahol vyrovnávajúci presný zásah, povedal: „Pri tom góle som mal aj kus šťastia, výbornú prácu tam predviedol Gilbert, tým jeho forčekom, ku mne sa potom odrazil puk a ja som to už len vystrelil na bránku.“

Pre brankár domácich bol zápas proti Mníchovu špeciálny, v nemeckej lige strávil dva roky (foto: Lukáš Urbašík)

Špeciálnu príchuť mal štvrtkový zápas aj pre brankára slovenského mužstva Tylera Beskorowaneho, ktorý v Nemeckej najvyššej súťaži, strávil dva roky a patril tam medzi najlepších brankárov. „Poznám sa s väčšinou hráčov Mníchova. S niektorými som bol spoluhráč, ostatných poznám ako protihráčov z nemeckej súťaže. Bolo fajn vidieť opäť staré známe tváre a znovu si proti ním zahrať,“ povedala na margo špeciálnej príchute tohto duelu brankárska opora Bystričanov. Kanadský brankár pozná mimoriadnu kvalitu nemeckého mužstva, o to viac si cení víťazstvo proti vlaňajšiemu finalistovi. „Sme veľmi spokojní s výhrou, obzvlášť proti tímu ako Mníchov, ktorý patrí medzi najlepšie mužstvá v Európe. Prísť domov a vyhrať proti nim je pre nás skvelý pocit,“ dodal na záver banskobystrický gólman.

Banská Bystrica - Mníchov (6.9. 2019) (26 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: CHL

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia