spravy.sk spravy.sk

Banská Bystrica po zápase s Färjestadom nespokojná s bodom. Ďatelinka: Mohli sme vyhrať
zdroj: Lukáš Urbašík

Banská Bystrica po zápase s Färjestadom nespokojná s bodom. Ďatelinka: Mohli sme vyhrať

Banská Bystrica sa v Hokejovej Lige majstrov vzchopila a po nepresvedčivých výkonoch na ihriskách súperov si z domáceho dvojzápasu po výborných výkonoch odnáša tri body. V zápase so švédskym Färjestadom (3:4pp) sa bude úradujúcemu šampiónovi jeden bod určite máliť, pretože domáci siahali na víťazstvo.

Po jednoznačných a hladkých prehrách s Färjestadom a Mníchovom vonku, odkiaľ sa vracali Bystričania bez bodu a s hrozivým skóre 1:9, ich mnohí slovenskí fanúšikovia zatracovali. Hokejisti trojnásobného extraligového šampióna však na domácom ľade ukázali veľkú silu a favorizovaným tímom boli viac než vyrovnaným súperom.

Po víťazstve s Mníchovom siahali s Färjestadom dokonca na trojbodový zápis, no Švédi v závere ukázali svoju kvalitu, dokázali vyrovnať, ubrániť štvorminútové oslabenie a zápas rozhodli v predĺžení. „Dnes nie sme príliš spokojní, mohli sme získať aj tri body, ale odohrali sme dobrý zápas, no škoda, že nám to nevyšlo. Štart do zápasu sme mali dobrý, využili sme našu výhodu domáceho zápasu, jednak sme nemuseli cestovať a Švédi majú väčšie klzisko, takže im trvalo trochu dlhšie, kým si na to zvykli,“ povedal po zápase útočník Banskej Bystrice Gilbert Gabor.

Pre hráča štvrtej banskobystrickej formácie mal tento zápas špeciálnu príchuť. Gabor je totiž rodákom zo Štokholmu a práve vo Švédsku sa naučil hrať hokej a strávil celú hokejovú mladosť. „Je určite zaujímavé hrať a porovnať sa so švédskym hokejom, ale dnes sme hrali dobre a mohli sme ich dokonca aj poraziť. Moju švédčinu som veľmi nevyužil, ja som sa hlavne sústredil na hokej, aby sme hrali našu hru,“ dodal útočník trojnásobného slovenského majstra, ktorý spoločne hrával aj s niekoľkými súpermi z Färjestadu.

Zmiešané pocity mal po zápase aj kapitán domácich Ivan Ďatelinka, ktorý vedel, že "barani" mohli vybojovať aj víťazstvo: „Pripravili sme sa na súpera veľmi dobre a vedeli sme, čo môžeme od nich čakať. Všetci chalani dnes zabrali na sto percent, mali sme množstvo šancí a mohli sme pokojne aj vyhrať. Chýbal nám aj kus šťastia, ale je to výborná príprava na novú sezónu," hovoril "Ďatel", ktorého mrzeli najmä nevyužité príležitosti definitívne rozhodnúť duel v záverečných minútach.

„Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu, súperovi sme v úvode nedovolili mnoho šancí. V druhej tretine to bolo vyrovnané, obe mužstvá mali príležitosti. V tretej tretine sme dali gól, no následne sme inkasovali po ľahkom teči. V posledných troch minútach sme hrali presilovku, nevyužili sme ju, ani potom v predĺžení, keď sme hrali už štyria na troch. Mali sme v predĺžení aj dva samostatné nájazdy, no ani tie sa nám nepodarilo premeniť a súper nás potom potrestal,“
zhodnotil kapitán domácich štvrtkový zápas podrobnejšie.

Hoci mohli banskobystrickí hokejisti vydolovať z domáceho dvojzápasu aj viac než tri body, v kabíne vládne spokojnosť s predvedenými výkonmi, ktorými sa odrazia aj do náročnej extraligovej sezóny. „V domácich zápasoch sme chceli uhrať čo najlepšie výsledky a na body sme nepozerali, išli sme od zápasu k zápasu. Na každého súpera sme sa pripravovali zvlášť a sme radi, že sme získali tri body a ideme ďalej. Ukázali sme opäť výborný tímový výkon, kde zabrali úplne všetci, od brankára až po posledného hráča, čiže na tomto môžeme stavať,“ pochválil Ďatelinka svoje mužstvo.

Banská Bystrica mala za nerozhodného stavu v závere obrovskú šancu rozhodnúť zápas. Domáci hrali dlhú štvorminútovú presilovku, ktorú dohrávali aj v predĺžení. Hra v početnej výhode bola v minulej sezóne veľkou zbraňou „baranov“, no v Lige majstrov im zatiaľ presilovky nevychádzajú. „Ťažko povedať, prečo nám nešli. V minulých rokoch sme takéto situácie zvládali, ale musíme sa z toho poučiť, pretože tieto nerovnovážne stavy vyhrávajú a prehrávajú zápasy. Presilovky budú veľmi dôležité aj v lige, ale keď ich ešte trochu docvičíme, tak to pôjde,“ dodal na záver Ivan Ďatelinka.

Banská Bystrica - Färjestad (7.9. 2019) (18 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: CHL

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia