spravy.sk spravy.sk

Šlágre pod Urpínom a Čákovým hradom, derby na východe
zdroj: foto jäzva

Šlágre pod Urpínom a Čákovým hradom, derby na východe

Tipsport liga dnes pokračuje 4. kolom a jeho program servíruje poriadne atraktívnu ponuku. Na ľad majstrovskej Banskej Bystrice pricestujú Košice a v Trenčíne privítajú po siedmich rokoch svojho klasického rivala z Bratislavy. V Michalovciach sa začne písať história nového východniarskeho derby proti Popradu a Liptáci zabojujú o prvé víťazstvo sezóny proti Novým Zámkom. Tímy z Detvy a Nitry čaká medzinárodné súperenie s maďarskými mužstvami.

Zápas kola: Banská Bystrica - Košice, Trenčín - Slovan

Favorit kola: Nitra

Čierny kôň kola: Michalovce

Hráč, ktorého sa oplatí sledovať: Davis Vandane. Bývalý obranca Zvolena po prestupe do Miškovca strelecky explodoval a v troch zápasoch zaznamenal už päť gólov. Naposledy sa prezentoval hetrikom proti Michalovciam. Prinesie si tento kanadský bradáč streleckú hokejku aj pod Zobor?

Otázka kola: Vypredá Slovan trenčiansky štadión?

MHK 32 Liptovský Mikuláš - MHC Nové Zámky - 17.00 h

Liptáci sú na dne tabuľky bez získaného bodu a s nelichotivým skóre 2:14. Hoci nemali pred sezónou veľké oči, takto si to určite nepredstavovali. Vo svojom jedinom domácom súboji proti Slovanu však nepodali zlý výkon a pomoc zo strany publika by ich mohla potlačiť k zisku prvých bodov sezóny. Novozámčania sú však v laufe a po veľkom obrate na ľade Slovana disponujú potrebným sebavedomím. V uplynulej sezóne uspeli v prvých troch vzájomných dueloch hráči Nových Zámkov, potom sa však karta otočila a dvakrát po sebe uspel Mikuláš. 

Náš tip: 1X

HC´05 iClinic Banská Bystrica - HC Košice - 17.30 h

V súboji dvoch šesťbodových tímov sa Košičania predstavia opäť proti tímu, ktorý mal v poslednom kole voľno. V utorok takúto situáciu zvládli a po Nových Zámkoch zdolali aj Trenčín. Banskobystričania vyhrali oba tohtosezónne zápasy a krátku prestávku si spríjemnili autogramiádou pre fanúšikov. Sebavedomie im dodáva i skutočnosť, že "oceliarov" zdolali v minulej sezóne vo všetkých piatich prípadoch. Silnou zbraňou majstra sú podobne ako v minulej sezóne presilové hry a "barani" využili v prvých dvoch dueloch až štyri početné výhody. Ich úspešnosť v presilovkách predstavuje vyše 33 percent. V prípade Košíc ide iba o 5%.

Náš tip: 1X

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Poprad - 17.30 h

Nováčik súťaže utrpel v Miškovci prvú prehru sezóny, no v domácom prostredí dvakrát vyhral. Aj v premiérovom derby proti Popradu sa bude Dukla opierať o pomoc z tribún a všetko nasvedčuje tomu, že hala by mala byť opäť plná. "Líšky" vetria šancu, veď výkony "kamzíkov" sú naďalej nepresvedčivé. Po dvoch prehrách síce zdolali Budapešť, no strata bodu po vedení 4:1 musela zamrzieť. Podtatrancov sužuje hra v početnej nevýhode a v oslabení inkasovali päť z jedenástich inkasovaných gólov.

Náš tip: X2

MAC Budapešť - HC 07 WPC Koliba Detva - 18.00 h

V medveďom derby je miernym favoritom domáce mužstvo. Budapešť má na svojom konte už štyri body, zatiaľ čo Detva si ešte svoj bodový účet neotvorila. Tím MAC sa navyše môže spoľahnúť na streleckú formu útočníka Chrisa Langkowa, ktorý zaznamenal v troch stretnutiach štyri góly. Podpoľanci doplácajú na slabé oslabové hry, ktorých úspešnosť je v ich prípade najhoršia v lige (iba 69%). V minulej sezóne uspeli Maďari v troch z piatich vzájomných zápasov.

Náš tip: 1

HK Nitra - DVTK Jegesmédvek Miškovec - 18.00 h

"Corgoni" sa za vlažný výkon v Michalovciach revanšovali suverénnym triumfom 6:0 nad Liptovským Mikulášom a v domácom prostredí získali vo dvoch zápasoch plný bodový počet. Všetko nasvedčuje tomu, že do Nitry sa po body nebude cestovať ani v tejto sezóne. "Ľadové medvede" však nepredajú kožu zadarmo. So šiestimi bodmi sú v pohode a parádnu formu majú najproduktívnejší hráč Tipsport ligy János Vas (1+7) i najlepší strelec Davis Vandane (5 gólov). V minulej sezóne uspela v prvých troch vzájomných zápasoch Nitra, potom však uspeli dvakrát hokejisti z Miškovca.

Náš tip: 1

HK Dukla Trenčín - HC Slovan Bratislava - 18.00 h

Stará rivalita je späť! Trenčania absolvujú svoju domácu premiéru proti Slovanu a očakávať sa dajú plné tribúny. Posledné súboje týchto klasických tímov sa dátujú do marca 2012, kedy sa stretli vo štvrťfinále play-off. Vo všetkých štyroch zápasoch vtedy uspel Slovan, ktorý triumfoval pod Čákovým hradom 6:2 a 4:3. Teraz je už však samozrejme všetko iné. Dukla má na svojom konte víťazstvo z Detvy, Slovan uspel v prvých dvoch kolách, no v utorok nezvládol záver zápasu proti Novým Zámkom. Isté je, že v emotívne ladenom zápase pôjdu obe strany na doraz a predpovedať víťaza je takmer nemožné.

Náš tip: X2

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia