spravy.sk spravy.sk

Trenčania zabrali naplno a zvíťazili v Nových Zámkoch
zdroj: TASR

Trenčania zabrali naplno a zvíťazili v Nových Zámkoch

Tipsport liga 2019/2020 - 5. kolo:

MHC Mikron Nové Zámky - HK Dukla Trenčín  2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Góly: 1. Hain (Hruška, Stupka), 25. Rogoň (Fábry) – 11. Alderson (Mikyska), 34. Sojčík (Švec), 38. Starosta (Mikyska), 50. Sádecký (Rajnoha, Radjenovic). Rozhodovali: Adamec, Štefik - Jedlička, Rojík, vylúčení: 3:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 958 divákov.

MHC Mikron Nové Zámky: Kristín - Drtina, Hain, Dlugoš, Mikuš, Hatala, Ordzovenský, Ondrušek, Šmach - Pospíšil, Hruška, Stupka - Andrisík, Urban, Jurík - Rogoň, Fábry, Mikula - Múčka, Kováčik, Bečka

HK Dukla Trenčín: Valent – Štach, T.Bokroš, Starosta, Rajnoha, Kajínek, Sládok, Stacha, Luhový – Lapšanský, Mikyska, Alderson – Sádecký, Radjenovič, Bartovič – Sojčík, Coughler, Chromiak – Michal Hlinka, Švec, Ďurina

Novozámčania vstúpili do zápasu s Duklou najlepším možným spôsobom. Z pravého kruhu sa presadil strelou do horného rohu Valentovej brány Hain. Domáci mohli pridať aj druhý gól, no Pospíšil nezužitkoval výborný forčeking Hrušku a ani sám Hruška na dvakrát neuspel. V dobrej streleckej pozícii nepochodil Rogoň ani duo Pospíšil – Stupka. K slovu sa tak dostali Trenčania a v 11. minúte vyrovnal švihom z pravého kruhu Alderson. Kým úvodných deväť minút sa nieslo v jasnej réžii domácich, v druhej polovici tretiny boli diváci svedkami vyrovnanej hry.

Ako prví mohli v druhom dejstve udrieť domáci, no po Mikulovej prihrávke poslal Rogoň bekhendom puk mimo trenčianskej brány. Novozámocký útočník sa nakoniec dočkal, v 25. minúte sa ocitol pred Valentom a dorážkou vlastnej strely ho prekonal. Trenčanom sa podarilo aj po druhýkrát vyrovnať. Dlugošovi zobral puk Švec, prihrávkou našiel Sojčíka a ten poslal puk spomedzi kruhov za Kristínov chrbát. Ešte v druhej tretine sa Trenčania dostali do vedenia, z ľavého kruhu mieril presne Starosta.

Hneď v úvode tretej tretiny mohli ísť Trenčania do dvojgólového vedenia, ale jeden z domácich hráčov odpratal v poslednej chvíli puk z bránkovej čiary. Zoči-voči Kristínovi neuspel ani Radjenovic. Hra sa prelievala zo strany na stranu ale v polovici tretej tretiny nakoniec prišlo k zmene skóre. Opäť v prospech hostí – vďaka Sádeckého dorážke už viedli 4:2. Znížiť mohol Bečka ale jeho šikovná strela sa obtrela o Valentovo rameno. Následne sa hralo dlhé minúty bez prerušenia, čo vyhovovalo hráčom Trenčína. Tí nakoniec svoje vedenie udržali a z Nových Zámkov si odniesli všetky tri body.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia