spravy.sk spravy.sk

Po zlom vstupe potrebovali pomoc. Volali mi Jágr aj Réway, hovorí Godla
zdroj:

Po zlom vstupe potrebovali pomoc. Volali mi Jágr aj Réway, hovorí Godla

"Keď vám zavolá Jaromír Jágr, je potrebné si ho vypočuť s pokorou a rešpektom," povedal Denis Godla, ktorého čaká po prestupe do Česka nová životná kapitola. Slovenský gólman sa upísal nováčikovi tamojšej najvyššej súťaže z Kladna. "Rytieri" vstúpili do sezóny veľmi zlým spôsobom, keď po štyroch zápasoch majú na konte iba bod a hrozivé skóre 10:21. Dvadsaťštyriročný brankár má byť spasiteľom, ktorého chcela do tímu aj stále hrajúca najväčšia legenda českého hokeja.

Majiteľ a hráč tohto klubu Jágr sa v telefonickom rozhovore mal spýtať Godlu, či je pripravený, pretože Kladno potrebuje pomoc. Práve tento fakt zohral veľkú rolu v prikývnutí kežmarského rodáka. "Nie že by som kvôli nemu okamžite povedal áno, ale bolo to veľké plus. Je osobnosť, pozná ho celý svet," cituje slová Godlu web idnes.cz. Nebol pritom jediný, kto ho kontaktoval prostredníctvom mobilného telefónu. Ozval sa mu aj útočník Martin Réway. "Volal mi a Kladno chváli. Povedal, že tu hrajú veľkí bojovníci," doplnil ochranca troch žŕdiek na adresu hráča, s ktorým v roku 2015 získal bronz na MS juniorov.

V príchode Denisa Godlu do Kladna mali prsty aj Jaromír Jágr či Martin Réway. (koláž: hokej.sk)
V príchode Denisa Godlu do Kladna mali prsty aj Jaromír Jágr či Martin Réway. (koláž: hokej.sk)

Je nevyvrátiteľné, že "rytieri" potrebujú pomoc v podaní skúseného gólmana. Pôvodná brankárska dvojica Lukáš Cikánek - Adam Brízgala má doposiaľ úspešnosť zákrokov pod hranicou 87 %. V hre pre Kladno bol aj angažmán Alexandra Saláka, napokon sa však oprú o oporu spod Tatier. "Snáď pomôžem naštartovať Kladno. Neviem, či mám byť priamym záchrancom, pretože brankár tak či tak nemá na výber. Musí vyhrávať," zdôraznil Godla, ktorý si ešte v uplynulej sezóne obliekal dres fínskeho KalPa Kuopio. Na severe Európy pôsobil až štyri roky.

"Fíni ale priviedli do klubu staršieho gólmana, domáceho ťahúňa. Rovno mi zdelili, že viac herného priestoru nedostanem. Potom som čakal na ponuku z KHL, pre ktorú som odmietal iné oferty, napokon ale padlo aj Rusko. Musel som preto čakať na nepopulárne zranenie niekoho zo stabilných gólmanov či zlý štart klubu. Napokon sa ozvalo Kladno, dohodli sme sa v priebehu dvoch dní," objasňuje situáciu ohľadom hľadania nového zamestnávateľa Godla. Ten sa síce rozcvičoval počas leta s Banskou Bystricou, na Slovensko sa však vracať nechcel. Verí, že by sa ešte niekedy mohol predstaviť v KHL.

Godla si tohto roku zachytal aj za reprezentáciu na MS 2019. (foto: jäzva)
Godla si tohto roku zachytal aj za reprezentáciu na MS 2019. (foto: jäzva)

Najprv ho ale čaká neľahká úloha v Česku. Prvý zápas by mohol odchytať už dnes na ľade Zlína. "Cítim sa fajn a môj zápasový štart je na dobrej ceste. Mám kondíciu i dostatočne natrénované. Pokiaľ tréneri povedia, aby som chytal už cez víkend, budem na to pripravený," hovoril podľa TASR Godla, ktorý sa tohto roku postavil aj do bránky Slovákov na MS 2019 proti Veľkej Británii (7:1) či Dánsku (2:1 po sam. nájazdoch).

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Extraliga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia