spravy.sk spravy.sk

Ťahákom siedmeho kola bitka o Strečno
zdroj: Adrián Danaj

Ťahákom siedmeho kola bitka o Strečno

Fanúšikovia Žiliny a Martina si roky užívali extraligové derby, ktoré dostalo prívlastok "bitka o Strečno". Tipsport ligu opustil najprv Martin a naposledy aj Žilina. Derby rivalita tak ožije na prvoligovej úrovni a práve tento zápas predstavuje ozdobu 7. kola Slovenskej hokejovej ligy.

Zápas kola: Žilina - Martin

Favorit kola: Bratislava Capitals

Čierny kôň kola: Skalica

Otázka kola: Kto uspeje v prvom prvoligovom derby medzi Žilinou a Martinom?

HC Topoľčany - Gladiators Trnava - 17.00 h

Žochári nabrali tempo a začínajú dokazovať svoju kvalitu. Po štyroch víťazstvách v rade majú Topoľčany ďalšiu veľkú šancu na predĺženie úspešnej série. Gladiátori však naposledy vytasili meče a prekvapili cenným víťazstvom nad Dubnicou. Silnou zbraňou Trnavy sú jej presilové hry, ktoré sú najlepšie v lige (24,14%). Topoľčany však využili - rovnako ako Trnava - sedem presiloviek (úspešnosť vyše 20%). Silnou výhodou Žochárov je výborné publikum, ktoré dopomohlo k triumfom nad Spišskou Novou Vsou i Bratislavou. 

Náš tip: 1

Bratislava Capitals - HK 95 Považská Bystrica - 17.00 h

Topfavorit ligy prehral v Topoľčanoch i v Spišskej Novej Vsi a očakáva sa teda jediné - jasný revanš proti Panterom. Kvalitatívny rozdiel kádrov je priepastný a v hlavnom meste by to tak mala byť iba otázka skóre. Považská Bystrica nemá čo stratiť a povzbudiť ju môže nečakaný bodík z Martina. Ten je však nateraz jediným, ktorý v tejto sezóne získala. Kurz 1,05 v stávkových kanceláriách hovorí za všetko.

Náš tip: 1

HK Spišská Nová Ves - HK Skalica - 17.30 h

Azda len málokto by pred štartom sezóny povedal, že pred siedmym kolom budú mať Spišiaci pred Skalicou jedenásťbodový náskok. "Novejša" patrí medzi príjemné prekvapenia a pod vedením Richarda Rapáča produkuje výborné výsledky. V rámci aktuálnej trojzápasovej víťaznej série zdolala Spišská Nová Ves aj topfavoritov z Martina a Bratislavy. Záhoráci naopak trikrát v rade prehrali a na svojom konte majú stále iba jediné víťazstvo po nájazdoch v Leviciach.

náš tip: 1

MHK TSS GROUP Dubnica - HK Levice - 18.00 h

Dubnicu a Levice delia iba dva bodíky a z pohľadu stredu tabuľky tak pôjde o dôležitý zápas. Domáci rozbehli sezónu veľmi solídne, no posledná prehra v Trnave v pláne určite nebola. Levice utrpeli v posledných dvoch kolách dve domáce prehry s Martinom a Žilinou. Problémy im robí hra v oslabeniach, v ktorých inkasovali už 9 gólov (najviac zo všetkých tímov v lige).

náš tip: 1

MsHK DOXXbet Žilina - HK Vitar Martin - 18.00 h

To najlepšie na záver. Derby medzi Žilinou a Martinom malo vždy šťavu a inak tomu určite nebude ani na prvoligovej úrovni. "Vlci" našli po rozpačitom úvode správny rytmus a vyhrali v posledných troch zápasoch. Martin sa pohybuje na vrchole tabuľky od úvodu a vyhral v posledných dvoch kolách. Domáca strata bodu s Považskou Bystricou však prekvapila. Zaujímavosťou je, že hoci ide o popredné tímy súťaže, z pohľadu využívania presilových hier sú na absolútnom dne. Martin využil iba niečo cez 15% presiloviek a Žilina dokonca len 10,26%.

Náš tip: X

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovenská hokejová liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia