spravy.sk spravy.sk

Rantanen podpísal šesťročnú zmluvu s Coloradom
zdroj: TASR/AP

Rantanen podpísal šesťročnú zmluvu s Coloradom

Fínsky hokejista Mikko Rantanen podpísal novú šesťročnú zmluvu s tímom NHL Colorado Avalanche. Dvadsaťdvaročný útočník bol od 1. júla obmedzený voľný hráč a nezúčastnil sa ani na predsezónnom tréningovom kempe "lavín". Počas leta trénoval so švajčiarskym Bernom.

"Zabezpečiť si služby hráča Mikkovho kalibru tesne pred začiatkom novej sezóny je pre náš tím obrovskou vzpruhou. Je to výnimočný hráč a už sa tešíme, že ho opäť uvidíme na ľade. Vieme, že na sebe tvrdo pracoval. Pred sezónou sa vždy vráti v dobrej forme a som si istý, že to tak bude aj teraz," povedal tréner Jared Bednar. Colorado začne novú sezónu v piatok 4. októbra o 3.00 SELČ proti Calgary Flames, súperovi, ktorého v minulej sezóne vyradili v 1. kole play off 4:1 na zápasy.

Rantanen dosiahol v minulej sezóne svoje kariérne maximum a bol druhý najproduktívnejší hráč tímu. V 74 dueloch základnej časti nazbieral dovedna 87 bodov za 31 gólov a 56 asistencií. V 12 stretnutiach play off pridal ďalších 14 bodov za 6 gólov a 8 asistencií.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia