spravy.sk spravy.sk

Jaroš skončil v kempe Ottawy, Senators ho poslali na farmu
zdroj: TASR

Jaroš skončil v kempe Ottawy, Senators ho poslali na farmu

Vedenie klubu NHL Ottawa Senators po záverečnom prípravnom zápase poslalo slovenského hokejistu Christiána Jaroša na farmu do Belleville. Dvadsaťtriročný obranca sa nezmestil do finálneho kádra "senátorov" a sezónu pravdepodobne začne v nižšej zámorskej súťaži American Hockey League (AHL).

Jaroš odohral v minulej sezóne za Ottawu 61 zápasov so ziskom 10 bodov (1+9) a počítalo sa, že bude pokračovať v prvom tíme aj v novom ročníku. Po prípravnom kempe však trochu prekvapujúco zamieril na farmu, vedenie klubu si zo zadákov ponechalo v kádri Erika Brännströma a Codyho Goloubefa. Jaroš má dvojcestnú zmluvu, klub ho nemusel zapísať na waiver listinu. Spolu s ním putujú do Belleville aj útočníci Vitalij Abramov a Logan Brown.

Ottawa má v kádri momentálne dvoch brankárov, ôsmich obrancov a 14 útočníkov, medzi nimi však aj dvojicu Rudolfs Balcers (zranenie nohy) a Christian Wolanin (po operácii lakťa), ktorí začnú sezónu na listine zranených hráčov. Informovala o tom oficiálna webstránka Ottawy Senators.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia