spravy.sk spravy.sk

Ozdobou ôsmeho kola súboj hlavných favoritov
zdroj: facebook.com/bratislavacapitals

Ozdobou ôsmeho kola súboj hlavných favoritov

Ťahákom ôsmeho kola Slovenskej hokejovej ligy je jednoznačne súboj v Bratislave, kde privítajú Capitals v súboji dvoch najväčších favoritov súťaže HK Martin. V praxi pôjde zároveň o priamy súboj o post lídra.

Zápas kola: Bratislava - Martin

Favorit kola: Skalica

Čierny kôň kola: Trnava

Otázka kola: Ako dopadne súboj o čelo tabuľky?

HK Skalica - HK 95 Považská Bystrica - 17.00 h

Záhoráci si vylepšili náladu po zlom vstupe do sezóny presvedčivým víťazstvom v Spišskej Novej Vsi. Teraz však potrebujú konečne potešiť aj domácich priaznivcov, veď "králi" prehrali na vlastnom ľade všetky štyri zápasy. Vyťažili z nich iba jediný bod. Rovnako však vyznieva aj bilancia Panterov na klziskách súperov. Považania prehrali všetkých sedem zápasov sezóny a naposledy nafasovali desiatku v Bratislave.

Náš tip: 1

HK Gladiators Trnava - HK Spišská Nová Ves - 17.30 h

Trnavčania vyhrali iba dve zo siedmich stretnutí, no zdolať dokázali Skalicu a Dubnicu. Gladiátori teda dokážu zabrať, no zatiaľ sa tak deje iba sporadicky. Aj do súboja proti Spišiakom vstúpia v pozícii outsidera a to im môže vyhovovať. Hostia prišli o trojzápasovú víťaznú sériu domácou prehrou so Skalicou. V minulej sezóne bola bilancia týchto súperov vyrovnaná a podobná vyrovnanosť sa očakáva i dnes. Trnava si musí dať pozor hlavne na presilové hry. Spišská Nová Ves z nich totiž vyťažila už 11 gólov, čo je najviac zo všetkých tímov ligy.

náš tip: X2

HK Levice - HC Topoľčany - 18.00 h

Levičania ťahajú trojzápasovú sériu prehier, Topoľčany naopak vyhrali päťkrát v rade. Naposledy nadelili Trnave sedmičku. Favorit zápasu je jasný a nasvedčuje tomu aj porovnanie kvality kádrov. Nováčik však určite urobí všetko preto, aby vylepšil doterajšiu negatívnu domácu bilancu 1-4.

Náš tip: 2

MsHK Žilina - MHK TSS GROUP Dubnica - 18.00 h

"Vlci" síce prišli o trojzápasovú šnúru výhier, no v bitke o Strečno získali proti Martinu aspoň bod. Vyzerá to tak, že Žilina sa už definitívne udomácnila v prvej lige a teraz má šancu na ďalší tabuľkový posun nahor. Na Dubnicu totiž stráca iba dva body. Hostia striedajú v posledných piatich kolách víťazstvá s prehrami, pričom naposledy udolali Levice gólom 6:5 po predĺžení. 

Náš tip: 1

Bratislava Capitals - HK Vitar Martin - 18.30 h

Na záver tu máme to najlepšie. Líder tabuľky hostí svojho prenasledovateľa a už pred sezónou bolo jasné, že práve tieto dva tímy budú najväčšími favoritmi súťaže. Prvé vzájomné meranie síl bude dôležité z pohľadu tabuľky, ale aj sebavedomia. Bratislavčania odpovedali na dve tesné prehry desiatkou proti Považskej Bystrici, no varovaním bolo šesť inkasovaných gólov. Martin uspel v prestížnom derby v Žiline a natiahol tak svoju sériu víťazstiev na tri kolá. Špeciálnu príchuť dodá zápasu aj mikrosúboj dvoch najproduktívnejších hráčov ligy Róberta Vargu (5+7) a Františka Poliačka (8+4). 

Náš tip: 1X

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovenská hokejová liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia