spravy.sk spravy.sk

K výberu čísla ju inšpiroval Crosby, sama však skóruje ešte viac
zdroj: foto jäzva

K výberu čísla ju inšpiroval Crosby, sama však skóruje ešte viac

Číslo 87 už nevládne iba zámorskej NHL, ale aj našej ženskej extralige. Jeho nositeľka Lucia Záborská kraľuje ligovej produktivite a zároveň je aj najlepšou strelkyňou. Na strelenie dvanástich gólov a zisk šestnástich bodov pritom potrebovala iba štyri zápasy. A takéto čísla jej veru môže závidieť aj Sidney Crosby.

„Nepopieram, číslo 87 som si vybrala kvôli Sidovi. Bolo to už v piatej triede a odvtedy je moje,“ pousmiala sa sympatická útočníčka MHK Martin.

Skórovať zatiaľ dokázala vo všetkých zápasoch novej sezóny, pričom v poslednom dvojzápase na ľade Košíc nasúkala deväť gólov. 

Záborská Lucia


„Som rada, že mi to tam napadalo a baby si asi teraz vyžiadajú koláče do šatne,
“ podotkla Záborská, ktorá priebežnú pozíciu na čele štatistík nepreceňuje. „Ja sa tak nevnímam, pretože nie všetky tímy majú odohraný rovnaký počet zápasov. Gólom sa však určite nebránim a budem rada, ak pomôžem dievčatám k víťazstvám.“

Martinčanky sa v minulej sezóne postarali o prekvapenie, keď v semifinále vyradili Prešov a zastaviť ich dokázali až majstrovské Popradské líšky.

Rady by sme dosiahli podobný úspech, ale prvoradé bude dostať sa do play-off. Potom chceme zaútočiť na medailu,“ načrtla martinské plány 21-ročná rodáčka z Turca. Základom úspechu je vždy správny kolektív a v prípade skupiny mladých dievčat to môže byť neraz poriadne veselé. „Vieme byť dobrá partia, ale vieme sa aj pohádať. Myslím si však, že to zvládneme.“

Lucia Záborská


O ženských hokejistkách sa veľa nehovorí, no aj meno Lucie Záborskej zarezonovalo vďaka júnovým majstrovstvám sveta v hokejbale. V košickej Steel aréne bola vtedy jednou z deviatich úspešných strelkýň našej reprezentácie.

„Bolo to fajn, až na to, že sme napokon nezískali medailu. Cítili sme, že na to máme,
“ povzdychla si L. Záborská, podľa ktorej môže aj neúspech posúvať napred. Ako inšpiráciu pritom vníma aj hráčky, ktorým sa podarilo získať zaujímavé zahraničné kontrakty. Letný odchod Ivety Klimášovej a Lenky Čurmovej do tímu Buffalo Beauts v zámorskej NWHL ukázal, že možné je naozaj všetko. „Je to motivácia pre nás všetky. Každá z nás túži po tom, že by sa raz živila hokejom v zahraničí.“

Ice Dream Košice - MHK Martin 0:12 (133 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia