spravy.sk spravy.sk

Hokejistky Ice Dream zmenili domov, úvod sezóny v znamení ťažkých debaklov
zdroj: foto jäzva

Hokejistky Ice Dream zmenili domov, úvod sezóny v znamení ťažkých debaklov

Keď vstupovali na extraligovú úroveň v sezóne 2016-17, mali svoj sen. Hokejistky Ice Dream Košice chceli krôčik po krôčiku napredovať a postupne sa stať klubom, ktorý bude vzbudzovať rešpekt.

Vo svojej nováčikovskej sezóne vybojovali dve víťazstvá, o rok neskôr – aj s hviezdnou Kanaďankou Courtney Brichardovou nahromadili sedem bodov a vlani sa tešili z víťazstva raz. Vyzerá to však tak, že v poradí štvrtá sezóna na veľkej scéne bude pre východniarky najťažšou.

Po úvodných štyroch zápasoch sú Košičanky bez bodu na dne tabuľky s hrozivým skóre 1:63. A to ešte nehrali proti top tímom ako sú Poprad a Prešov. V Spišskej Novej Vsi prehrali 0:18 a 0:19, vicemajsterkám z Martina podľahli na domácom ľade 1:14 a 0:12.

„Nie je to výhovorka, ale Martin mal tri útoky a dve obrany. My sme dohrávali na necelé dve päťky,
“ upozornila trénerka Ice Dream Eva Moleková. V závere zápasu proti Martinu mala na striedačke iba štyri hráčky na striedanie, pričom v tíme figurujú aj mladučká 15-ročná i 52-ročná hokejistka. Udržať krok so silným súperom je v takomto prípade fyzicky nemožné.
„Do sezóny sme nastúpili opäť s omladeným družstvom. Mladé hráčky majú pred sebou ešte veľa práce a okrem toho nás limituje aj maródka. V zápasoch proti Martinu nám robili starosti „soplíky“ a minimálne päť hráčok ležalo doma. No čo je horšie, zranili sa nám dve dievčatá. V prípade Vanesy Gancárovej ide o zlomeninu a Janu Ujlakiovú odniesli do nemocnice sanitkou,“ povzdychla si Moleková.


Ice Dream Košice - MHK Martin 0:12 (133 obrázkov v galérii)

Predovšetkým zranenie Jany Ujlakiovej vystrašilo všetkých na štadióne. Po nešťastnom a nezavinenom páde si niekoľko minút necítila nohy a prevezená musela byť do nemocnice. V Ice Dream veria, že nepôjde o nič vážne, pretože ide o jednu z opôr tímu. Tých odišlo pred sezónou niekoľko.

„Keď sa rozhodnú zmeniť pôsobisko, tak to nevieme ovplyvniť. Musíme to brať pozitívne a to, že chcú iné kluby hráčky, ktoré sme vychovali, je pre nás dobrou vizitkou. Na druhej strane sa z toho veľmi netešíme, veď každá hráčka je pre nás cenná,“ upozornila trénerka Ice Dream Košice.

Eva Moleková

Vysoké prehry predstavujú pre mladé dievčatá tvrdú psychickú previerku a ostáva veriť, že nádejné hráčky neodradia od ďalšej práce.

„Zatiaľ s tým nemáme problém, ale určite by bolo lepšie, ak by sme nedostávali také debakle. Chýba nám kvalita na brankárskom poste. Vďaka Bohu za Katku Hostovičakovú, ale chcelo by to mať dve brankárky. Ak by nám totiž vypadla, tak máme veľký problém,“ zamyslela sa E. Moleková.

V takejto situácii je otázne, či dokážu Košičanky nadviazať na predošlé sezóny a vybojovať aspoň nejaké víťazstvo.„Nebudem hovoriť o víťazstvách. Ideme krôčik po krôčiku a pre nás je dôležité, že vôbec pokračujeme. Už sme totiž uvažovali aj o konci. Našťastie sa nám podarilo nájsť nový domov v Crow Aréne. Konečne máme vlastnú šatňu a verím, že stabilné prostredie podporí rast našej základne,“ dodala trénerka Ice Dream Košice Eva Moleková.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Extraliga ženy

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia