spravy.sk spravy.sk

Šláger v Dubnici, líder sa predstaví v derby na Záhorí
zdroj: foto fb HK Skalica

Šláger v Dubnici, líder sa predstaví v derby na Záhorí

Piatkové deviate kolo Slovenskej hokejovej ligy ponúka hneď viacero zaujímavých duelov bez výraznejšieho favorita. Dnešné výsledky môžu poriadne premiešať vyrovnaným čelom tabuľky, no o šesťbodovom súboji sa dá hovoriť aj v prípade jednookého so slepým v Považskej Bystrici.

Zápas kola: Dubnica - Martin

Favorit kola: Bratislava

Čierny kôň kola: Žilina

Otázka kola: Dočká sa Považská Bystrica prvého víťazstva sezóny?

HK Skalica - Bratislava Capitals - 17.00 h

Obaja súperi vstupujú do západoslovenského derby v dobrej nálade. Skaličania našli streleckú mušku a po víťazstve 6:2 v Spišskej Novej Vsi deklasovali Považskú Bystricu 10:1. Na tím z hlavného mesta však strácajú až jedenásť bodov. Hlavný favorit ligy uspel v poslednom kole v šlágri proti Martinu, keď ho k víťazstvu 5:3 hetrikom potiahol Marek Slovák. Aj hráči Capitals pritom počastovali Považskú Bystricu desiatkou. Favorit zápasu je jasný, no posledné výsledky dodali Záhorákom potrebné sebavedomie a Bratislavčanov by tak mohli potrápiť. Silnou zbraňou Skalice sú najlepšie presilovky v lige (úspešnosť vyše 28%). Diváci si budú môcť naživo vychutnať aj priamy súboj dvoch najproduktívnejších hráčov ligy - domáceho Daniela Štumpfa (3+10) a hosťujúceho Mareka Slováka (7+6).

Náš tip: X2

HK Spišská Nová Ves - HK Levice - 17.30 h

Spišiaci napravili domácu prehru so Skalicou hladkým víťazstvom v Trnave a teraz privítajú na domácom ľade súpera, ktorý ťahá štvorzápasovú sériu prehier. Levice majú navyše najhoršie oslabové hry v súťaži (73,47%). Tím z Tekova je však vonku nebezpečný, veď z troch zápasov vyťažil sedem bodov. Šesťbodový tabuľkový rozdiel každopádne favorizuje domácich.

Náš tip: 1

MHK TSS Group Dubnica - HK Vitar Martin - 18.00 h

V šlágri kola hostí druhá Dubnica piaty Martin, pričom oboch súperov delí iba jediný bodík. Domáci zaknihovali v posledných dvoch kolách cenné víťazstvá nad Levicami a Žilinou, hostia z Turca prišli o trojzápasovú víťaznú sériu prehrou 3:5 v Bratislave. Zaujímavosťou je, že zatiaľ čo Dubnica má lepšie presilové hry (20 vs. 17%), z pohľadu úspešnosti v oslabení je na tom výrazne lepšie Martin (73,5 vs. 92,11%). Očakávať sa dá vyrovnaný zápas, v ktorom rozhodne mikrosúboj dvoch vyrovnaných brankárov - Vlastimila Lakosila (úspešnosť zásahov 92,8%) a Lukáša Gavaliera (93,42%).

Náš tip: X

HC Topoľčany - MsHK Žilina - 18.00 h

Žochári ťahajú šesťzápasovú víťaznú sériu, ktorú naposledy natiahli výhrou 3:2 v Leviciach. Úspešná séria posunula Topoľčany nahor a na prvé miesto strácajú už iba tri body. Zverenci Ľubomíra Hurtaja za to vďačia aj skvelej hre v početnej nevýhode, keď ubránili takmer 94 percent oslabení. V tomto smere pôsobia kontrastne žilinské presilovky, ktoré sú úplne najhoršie v lige (iba 11,76-percentné využitie). "Vlci" neuspeli v posledných dvoch kolách a aktuálna forma tak velí tipovať jednotku.

Náš tip: 1

HK 95 Považská Bystrica - HK Gladiators Trnava - 18.00 h

Panteri zatiaľ stále čakajú na prvé víťazstvo sezóny a v tabuľke majú iba jediný bod. Práve toto by však mohol byť zápas, v ktorom by sa priaznivci Považskej Bystrice dočkali radosti. Trnava prehrala päť z posledných šiestich zápasov a v tabuľke je so šiestimi bodmi nad Považanmi. 

Náš tip: 1X

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovenská hokejová liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia