spravy.sk spravy.sk

Prečo je vás tu toľko? Pousmial sa štvorgólový Mantha po príchode k novinárom
zdroj: foto TASR-AP

Prečo je vás tu toľko? Pousmial sa štvorgólový Mantha po príchode k novinárom

Po zápase medzi Detroitom a Dallasom sa sústredila všetka pozornosť novinárov na jediného hráča. Red Wings zdolali Stars vo svojom prvom domácom stretnutí sezóny 4:3 a všetky štyri góly „červených krídel“ vsietil Anthony Mantha. Muž, ktorého sme mali možnosť sledovať naživo počas májových majstrovstiev sveta na Slovensku.

„Prečo ste tu v takom počte,“ rozosmial sa Mantha po príchode do novinárskeho hlúčika. Odpoveď na svoju otázku však dobre poznal.

Dvadsaťpäťročný Kanaďan sa stal prvým hráčom Detroitu za posledných jedenásť rokov, ktorému sa podaril čistý hetrik. Za stavu 0:2 strelil tri góly v rade a štvrtý presný zásah pridal 54 sekúnd pred koncom za stavu 3:3.

Veľký výkon Manthu potešil publikum v Little Caesars Aréne, ktorá zažíva nadšenie od návratu Steva Yzermana (v Detroite prijal pozíciu generálneho manažéra). Red Wings sa v posledných troch rokoch nedostali do play-off, no to by sa malo teraz zmeniť a úvod sezóny je v tomto smere pozitívny. Pred triumfom nad Dallasom totiž vyhrali „červené krídla“ v Nashville.


“Prekvapil som sám seba,
“ pokračoval dobre naladený Mantha. „Moje sebavedomie však rastie už od minulej sezóny, keď som začal hrávať s Bertuzzim a Larkinom. Nemôžem ich dostatočne vynachváliť. Naša spolupráca je skvelá a potom ide už len o to, aby sme mali mentalitu podporujúcu tlačenie pukov do bránky.“

Manthu vnímali už pred štartom sezóny ako hráča s veľmi silným potenciálom. V minulej sezóne totiž nastrieľal 25 gólov aj napriek viacerým zraneniam. Jedno z nich si privodil počas bitky s Patrikom Nemethom z Colorada (momentálne je hráčom Detroitu), keď sa snažil ochrániť spoluhráča Dylana Larkina.

Tréner Jeff Blashill viedol Manthu už na farme v Grand Rapids a pozná teda jeho potenciál poctivého korčuliara, ktorý dokáže využívať svoje fyzické parametre i dôraznú strelu.

„Anthony je v prvom rade dobrý človek, ktorý sa stará o tím a chce byť naozaj dobrým hráčom,“
zdôraznil Blashill. „Toto som nikdy nespochybňoval. Okrem toho je to hráč, ktorého výkony rastú exponenciálne s jeho sebavedomím. Je veľký, rýchly a má skvelé ruky. Výborný balík. Má skvelú strelu a potrebuje ju naďalej využívať ako svoju hlavnú zbraň.“Generálny manažér Steve Yzerman vníma napredovanie svojich hráčov, ktorí sa dostávajú do ideálneho veku.

„Všetko chce svoj čas a ich čas prichádza. Dylan hrá piaty rok od draftu, Mantha šiesty. A teraz sa z nich stávajú kľúčoví hráči s výrazným dopadom,“
skonštatoval Yzerman.

„Milujem tohto chlapíka, je to skvelý spoluhráč,
“ usmieva sa Larkin. „Keď má svoj deň, tak je jedným z najlepších na svete. Hrať s ním v útoku je zábava a keď mu to ide, tak ho stačí kŕmiť prihrávkami.“

zdroj: nhl.com

zdroj: detroitnews.com

Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia