spravy.sk spravy.sk

Šláger v Topoľčanoch, atraktívne súboje na Spiši i v Turci
zdroj: foto jäzva

Šláger v Topoľčanoch, atraktívne súboje na Spiši i v Turci

Program 10. kola Slovenskej hokejovej ligy ponúka hneď viacero veľkých lákadiel. V Topoľčanoch skrížia hokejky druhý s tretím, na Spiši privítajú exligistu zo Žiliny a Turiec zažije súboj bývalých dlhoročných extraligistov z Martina a Skalice. To však nie je všetko.

Zápas kola: Topoľčany - Dubnica

Favorit kola: Bratislava Capitals

Čierny kôň kola: Považská Bystrica

Otázka kola: Dokáže Dubnica zastaviť topoľčiansky valec?

HK Spišská Nová Ves - MsHK Žilina - 17.30 h

Spišiaci predstavujú nepredvídateľný tím. Na domácom ľade dokázali zdolať silnú Bratislavu, no v ďalších dvoch vystúpeniach pred domácim publikom utrpeli identické prehry 2:6 so Skalicou i Levicami. V tabuľke sú však so sedemnástimi bodmi stále v kontakte s čelom a na prvú priečku strácajú iba tri body. Žilina uzatvára s dvanástimi bodmi prvú osmičku a "vlci" momentálne ťahajú nepríjemnú sériu troch prehier. Naposledy nestrelili ani gól v Topoľčanoch. Zaujímavé je porovnanie presilových hier. Domáci sú v tomto smere druhým najlepším tímom ligy (22,6% úspešnosť), zatiaľ čo Žilina je s úspešnosťou 11,11% najhorším presilovkovým gólom ligy. 

Náš tip: 1X

HC Topoľčany - MHK TSS GROUP Dubnica - 18.00 h

Žochári potvrdzujú kvalitu kádra a ich víťazná séria trvá už sedem zápasov. Bodovým lídrom tímu je nestarnúci Jozef Kováčik, no mužstvo ťahajú aj ďalšie ostrieľané mená ako Henrich Ručkay, Albín Podstavek a Jozef Tomčák. Štyri body stihol nazbierať v úvodných troch zápasoch od svojho príchodu útočník Patrik Koyš. Aj Dubnica (ťahá sériu troch víťazstiev) má však svoje silné zbrane, veď Martin Jakúbek získal v deviatich zápasoch 14 bodov (5+9) a nezaháľajú ani Filip Nemček (11 bodov) či osembodoví Michal Kokavec a Miroslav Kristín. V stretnutí druhého s tretím sa očakáva dráma, pričom zaujímavý bude súboj tretích najlepších presiloviek ligy (Dubnica) s najlepšími oslabovými hrami (Topoľčany - 93,75% úspešnosť). 

Náš tip: 1

HK Vitar Martin - HK Skalica - 18.00 h

Štvrtý Martin a siedmu Skalicu delí päť bodov. Turčania majú druhé najlepšie oslabové hry (88-percentná úspešnosť), Záhoráci naopak najlepšie presilovky (26,19%). Aktuálna forma hovorí v prospech hostí. Skalica sa po slabom štarte sezóny dočkala troch víťazstiev v rade, pričom po desiatke do siete Považske Bystrice získala aj skalp Bratislavy. Martinčania naopak v posledných dvoch kolách podľahli Bratislave i Dubnici.

Náš tip: 1

HK ‘95 Považská Bystrica - HK Levice - 18.00 h

Panteri sa konečne dočkali pocitu víťazstiev, keď po Trnave zdolali aj reprezentačnú osemnástku. Tím tak dostal potrebný psychický doping. Teraz však čaká Považskú Bystricu opäť ťažší súper. Levice ukončili štvorzápasovú sériu prehier hladkým triumfom 6:2 na Spiši. Favoritom sú hostia, no domáci určite skúsia využiť víťazný lauf, do ktorého sa dostali.

Náš tip: 1X

Bratislava Capitals - HK Gladiators Trnava - 18.30 h

V tomto zápase by malo byť všetko jasné. Súperov delí v tabuľke trinásť bodov a všetky faktory hovoria v prospech favorizovanej Bratislavy. Mala by to byť iba otázka výšky skóre.

Náš tip: 1

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovenská hokejová liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia