spravy.sk spravy.sk

FOTO: Majster neprekročil svoj európsky tieň. Šoltés: Mohlo to byť úplne iné
zdroj: Lukáš Urbašík

FOTO: Majster neprekročil svoj európsky tieň. Šoltés: Mohlo to byť úplne iné

Majstrovská Banská Bystrica má za sebou posledný domáci zápas v tohtoročnej edícii hokejovej Ligy majstrov. Proti švajčiarskemu tímu Ambri-Piotta (0:4) sa Bystričanom nedarilo, nedokázali streliť gól a prišli tak aj o poslednú teoretickú šancu na postup do vyraďovacej fázy.

Úvodné minúty utorkového zápasu pred poloprázdnymi tribúnami v Banskej Bystrici videli svižný začiatok, kde sa hra prelievala z jednej strany na druhú. Domáci mali o trochu viac z hry, no skóre duelu otvorili na druhej strane hostia už v šiestej minúte. Od prvého gólu ubehla len minúta a 26 sekúnd, keď musel bystrický brankár Tyler Beskorowany loviť puk zo svojej siete po druhýkrát. Od tohto momentu mali Švajčiari zápas pevne vo svojich rukách a domácich k vyloženým šanciam nepustili. „Ťažko sa hodnotí tento zápas. Prvých 40 minút bol súper lepší, v poslednej tretine sme sa zlepšili, chceli sme streliť aspoň jeden-dva góly, no nepodarilo sa nám to. Zlomovým momentom bol asi ten druhý presný zásah, po ktorom si súper viac veril a my sme tápali. Mali sme tam aj dobré momenty, ale hostia boli prvých 40 minút lepší, prekorčuľovali nás a my sme im nestíhali,“ povedal po zápase sklamaný Ivan Ďatelinka, podľa ktorého dva rýchle góly na začiatku rozhodli o osude celého stretnutia.

Zápas proti nepríjemnému švajčiarskemu súperovi sa mohol vyvíjať úplne inak, keby domáci útočník Dávid Šoltés využil svoju obrovskú príležitosť na začiatku stretnutia, keď mohol posielať puk do odkrytej bránky. „Škoda tej mojej šance v úvodných minútach. Zle som to trafil, keby som situáciu vyriešil lepšie, mohlo to byť úplne iné,“ povedal autor gólovej šance Šoltés. Po nepremenenej tutovke domácich platilo staré známe pravidlo nedáš-dostaneš a už o chvíľu na to, prehrávali „barani“ o dva góly. „Nie je to nič príjemné dostať rýchle dve trefy na začiatku. My sme sa z toho chceli potom dostať, no hokejisti Ambri hrali veľmi dobrý hokej, rýchlo korčuľovali a bleskovo k nám pristupovali. Škoda tohto zápasu, no musíme si z neho zobrať ponaučenie,“ pokračoval bystrický útočník.

Banskobystričania mali pred zápasom s Ambri veľmi ťažký program. Najprv v piatok absolvovali tradičné derby so Zvolenom a v nedeľu cestovali do Budapešti. Podľa Šoltésa to však nemalo žiadny vplyv na hru mužstva a červeno-bieli boli na súpera stopercentne pripravení. „Neboli sme nijak unavení, snažili sme sa do toho ísť na sto percent, no zo začiatku sme mali trochu ťažšie nohy. Nechceme sa nič vyhovárať, pripravovali sme sa na tento zápas dôkladne a je veľká škoda, že nám to nevyšlo. Kebyže využijeme naše šance v prvej tretine, tak mohol byť zápas úplne iný. Treba sa z toho poučiť a vrátiť sa s chladnou hlavou do našej ligy,“ dodal na margo zápasu Dávid Šoltés.

Banskú Bystricu čaká v hokejovej Lige majstrov ešte jeden zápas proti tomu istému súperovi na ich ľade a potom sa ich dobrodružstvo medzi európskou elitou končí. Hoci svoj tieň neprekročili, pre Bystričanov bola účasť v lige šampiónov dozaista veľkou školou a dobrou skúsenosťou. „Liga majstrov je určite niečo iné ako naša najvyššia súťaž. Sú tu veľmi kvalitné európske tímy, s ktorými sme sa stretli. Je to viac o korčuľovaní, o rýchlom prístupe. Táto skúsenosť nám dala veľmi veľa a teraz to musíme preniesť aj do našej ligy,“ dodal na záver Dávid Šoltés na ktorého na nadviazal aj domáci kapitán Ivan Ďatelinka: „Teraz je pre nás prvoradá naša súťaž. V piatok nás čaká ťažký zápas, na ktorý sa musíme pripraviť. V Lige majstrov sme mali veľmi náročnú skupinu a tie prvé dva domáce zápasy s Mníchovom a Färjestadom sme nehrali zle. Dnes sme chceli na tie výkony nadviazať, no nepodarilo sa nám to.“

HC'05 iClinic Banská Bystrica - HC Ambri-Piotta (8.10.) (28 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: CHL

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia