spravy.sk spravy.sk

Nové Zámky sa ocitli na príkaz súdu v konkurznom konaní
zdroj: TASR - Milan Kapusta

Nové Zámky sa ocitli na príkaz súdu v konkurznom konaní

Vyhlásením v Obchodnom vestníku č. 194/2019 zo dňa 8.10.2019 bolo započaté konkurzné konanie voči spoločnosti HC Nové Zámky s.r.o. V praxi ide o následok záležitosti, ktorú už predtým posudzoval Výkonný výbor SZĽH a týkal sa záväzkov voči viacerým hráčom.

„Pokiaľ tento zväz rešpektuje právny poriadok Slovenskej republiky a svoje stanovy, mala by byť v čo najkratšom čase opätovne prerokovaná vo VV SZĽH licencia pre tento klub,“ uvádza hráčsky agent Tomáš Krejčí.

„Čo sa týka Nových Zámkov, predvolali sme si pána Krejčího, ktorý medializoval určité správy. Mal deväť hráčov, z toho šesť bolo vyplatených, zvyšní traja sú v sporovej časti. Nejedná sa u nich o celú výšku platu, ale iba o časť výšky. Deklarovali sme, že nie sme orgán na to, aby sme posudzovali právnu argumentáciu sporovej časti pohľadávok. Súhrnne bolo hráčom Nových Zámkov na mzdách vyplatených vyše 600.000 eur, z toho iba maličké percento je sporové. Z hľadiska licenčnej smernice to nebráni tomu, aby prišlo k odobraniu licencie Novým Zámkom
," uviedol 1. augusta 2019 generálny sekretár SZĽH Miroslav Valíček.

Výkonný výbor SZĽH teda v lete nezasiahol a akceptoval čestné vyhlásenie majiteľa klubu pána Suchardu, podľa ktorého mal klub všetky záväzky vyplatené.

Po dvoch mesiacoch sa však situácia dostala do bodu, kedy odštartoval konkurz na klub. Rozhodla o tom sudkyňa Okresného súdu Bratislava I.

„Podľa smernice SZĽH pre udeľovanie súčasnej licencie a nakladanie s touto licencou by mal VV SZĽH rokovať o odobraní licencie v momente, keď je na klub vydaný konkurz,
“ upozorňuje Krejčí. 

Nastáva teda otázka – dodrží Výkonný výbor svoje stanovisko z 1. augusta a začne sa konečne zaoberať touto situáciou? Pokiaľ svoje stanovisko dodrží, tak musí rešpektovať rozhodnutie súdu v súlade s článkom 6, odstavcom 1, písm. d) citovanej smernice. Nasledovať by tak malo odobratie extraligovej licencie. Toto je pre VV SZĽH šanca napraviť svoj alibistický postoj a konečne rozhodovať podľa pravidiel,“ konštatuje Tomáš Krejčí.

Vyhlásenie konkurzu predstavuje podľa rozhodnutia súdu následok neuhradených záväzkov voči hráčom Miroslavovi Zaťkovi, Henrichovi Ručkayovi, Richardovi Nejezchlebovi, Filipovi Dundáčkovi a Janisovi Andersonsovi.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia