spravy.sk spravy.sk

Nové Zámky a hrozba odobrania licencie: SZĽH to citlivo sleduje, klub reaguje
zdroj: TASR

Nové Zámky a hrozba odobrania licencie: SZĽH to citlivo sleduje, klub reaguje

Slovenský hokej žije po určitom čase ďalšou nepríjemnou témou, ktorá môže znamenať existenčný koniec. Klub najvyššej súťaže HC Mikron Nové Zámky sa mesiac od začiatku novej sezóny ocitol v konkurznom konaní. Rozhodol o tom Okresný súd Bratislava I na základe podnetu pätice bývalých hráčov Miroslava Zaťka, Henricha Ručkaya, Richarda Nejezchleba, Filipa Dundáčka a Janisa Andersonsa. Hráčsky agent Tomáš Krejčí hovorí o odobratí licencie pre klub.

Keďže vysporiadanie dlhov z ostatných sezón je jednou hlavných podmienok, aby Výkonný výbor SZĽH udelil klubu licenciu pre účasť v súťaži, môže po rozhodnutí súdu hroziť odobranie tipsportligovej licencie. Hráčsky agent Tomáš Krejčí kritizoval postup VV SZĽH, ktorý podľa jeho slov pred začiatkom sezóny situáciu detailne neriešil a akceptoval čestné prehlásenie majiteľa klubu HC Nové Zámky Františka Suchardu. „Pokiaľ zväz dodrží svoje stanovisko, tak musí rešpektovať rozhodnutie súdu v súlade s príslušnou smernicou klubu odoberie extraligovú licenciu. Toto je pre VV SZĽH šanca napraviť svoj alibistický postoj a konečne rozhodovať podľa pravidiel,” uviedol v tlačovom vyhlásení Tomáš Krejčí a dodal: „Našťastie sudkyňa Okresného súdu Bratislava I nebola členkou Rady Pro-hokeja a na celú situáciu sa pozrela z hľadiska právnych predpisov a dospela k názoru, že voči dlžníkovi je nutné začať konkurzné konanie.”

Všetko pozorne sleduje aj Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH). „Situácia pokračuje od licenčného konania v lete, spor bol vtedy prezentovaný aj na výkonnom výbore. Informácia o konkurznom konaní sa objavila v obchodnom vestníku, mali sme preto niekoľko telefonátov s predstaviteľmi Nových Zámkov, Ligovou radou aj Richardom Lintnerom. Ligová rada bude túto tému detailnejšie skúmať. Treba povedať, že je začaté konkurzné konanie, ale klub ešte nie je v konkurze. Budeme sledovať ako rozhodne súd a budúci štvrtok sa tým budeme zaoberať na výkonnom výbore,objasnil aktuálnu situáciu generálny sekretár zväzu Miroslav Valíček

V kuloároch sa hovorí aj o tom, že by Nové Zámky v piatok neodohrali stretnutie Tipsport ligy. Túto fámu Valíček vyvrátil. „Tak ďaleko situácia nezašla. Už v lete sme mali informácie, že Nové Zámky nemajú finančné problémy a pohľadávky voči hráčom mohli vyplatiť. Skupina hráčov chcela teraz využiť inštitút konkurzného konania na to, aby klub rýchlejšie uznal ich nároky. Čakám, že sa to vyrieši,” upokojuje člen zväzu, ktorý pripomína, že odobratie licencie nie je jednoduchá situácia. „Ak by sme mali o odňatí licencie rozhodovať, museli by sme zhodnotiť celú situáciu, a teda aj to, ako by to ohrozilo ligu a sezónu.“

„Už sme si niečo podobné zažili, ak si pamätáte situáciu so Skalicou, išlo o niečo podobné, avšak s rozdielom, že pán majiteľ Sucharda disponuje likviditou, aby piatich hráčov okamžite vyplatil a spor urovnal. Je to precedens a mierna paralela aj z pohľadu toho, čo v lete zažil Slovan. Tam tiež išlo o päť hráčov, ktorí podali návrh na konkurz. Zásadný rozdiel je však v tom, že kým Slovan uznal svoje záväzky, Nové Zámky ich práveže priznať odmietajú. Zväz bude situáciu vnímať veľmi citlivo s vierou, že sa zdarne vyrieši,“ uzavrel Valíček.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia