spravy.sk spravy.sk

Spomalí Martin valcujúcich Žochárov?
zdroj: foto HC Topoľčany

Spomalí Martin valcujúcich Žochárov?

Jedenáste kolo Slovenskej hokejovej ligy púta pozornosť predovšetkým zápasmi Topoľčany - Martin či Dubnica - Spišská Nová Ves. O dôležité body do tabuľky však pôjde aj na ďalších troch štadiónoch.

Zápas kola: Topoľčany - Martin

Favorit kola: Bratislava

Čierny kôň kola: Spišská Nová Ves

Otázka kola: Dokážu Martinčania zastaviť víťazné ťaženie Žochárov?

HK Gladiators Trnava - HK Skalica - 17.30 h

Trnava prehrala štyri zápasy v rade a spadla na poslednú priečku tabuľky. Skalica síce naposledy utrpela tesnú prehru 1:2 v Martine, no predtým vyhrali Záhoráci trikrát a posunuli sa tak do prvej osmičky. Kvalita kádra i aktuálna forma velí tipovať dvojku. Skaličania sa navyše opierajú o najlepšie presilovky v lige (úspešnosť 24,44%).

Náš tip: 2

MHK TSS GROUP Dubnica - HK Spišská Nová Ves - 18.00 h

Tabuľkových susedov delí iba jediný bodík a pôjde tak o typický šesťbodový duel. Dubnica prišla v Topoľčanoch o trojzápasovú víťaznú sériu, Spišiaci si napravili chuť po domácej prehre s Levicami hladkou výhrou 5:1 nad Žilinou. V posledných štyroch vzájomných zápasoch triumfovali Považania a výhoda vlastného klziska ich favorizuje aj tentoraz. Spišská Nová Ves už však dosiahla pár pozoruhodných výsledkov a vyhrať dokázala napríklad v Martine. 

Náš tip: 1

HC Topoľčany - HK Vitar Martin - 18.00 h

Žochári mašírujú a ich víťazná séria trvá už osem zápasov. Topoľčany sa vďaka tomu dotiahli na vedúcu Bratislavu a do šlágra 11. kola vstupujú v ideálnej forme. V súboji proti Martinu sa dá očakávať výborná atmosféra a Turčania to budú mať poriadne ťažké. Ich forma navyše oslnivá nie je, veď po dvoch prehrách vydreli proti Skalici tesné víťazstvo 2:1. Zaujímavý bude mikrosúboj špeciálnych tímov. Obaja súperi sú totiž najlepšími z pohľadu oslabových hier (Topoľčany 94,64%- 1. miesto, Martin 88,9% - 2. miesto). Nájdu hostia recept na štatisticky najlepšieho brankára ligy Erika Kompasa (94,7 percentná úspešnosť zásahov, priemer 2 góly na zápas).

Náš tip: 1

MsHK Žilina - HK ‘95 Považská Bystrica - 18.00 h

Ešte pred krátkym časom delila týchto súperov priepasť, no teraz sa už nachádzajú v tesnej blízkosti. Žilina totiž v posledných troch kolách prehrala a Panteri naopak trikrát v rade zabrali. Útočník Ján Zlocha zaznamenal v minulom kole proti Leviciam hetrik a darí sa aj Jakubovi Cígerovi, ktorý zaznamenal v posledných troch zápasoch sedem bodov! Aktuálna forma hovorí v prospech hostí, "Vlci" však urobia určite všetko preto, aby využili domáci ľad na návrat do psychickej pohody.

Náš tip: 1

HK Levice - Bratislava Capitals - 18.00 h

Nováčik hostí najväčšieho favorita súťaže. Bratislavčania sú na čele tabuľky, no v prvej lige nie sú takými suverénmi, ako sa možno čakalo. Vonku prehrali hráči Capitals posledné tri stretnutia a to nekorešponduje s kvalitou kádra. Pravdou však je aj to, že Levice uspeli na domácom ľade iba v prvom kole proti Považskej Bystrici. Ďalších päť duelov pred vlastným publikom prehrali. 

Náš tip: 2

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovenská hokejová liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia