spravy.sk spravy.sk

Popradskú pevnosť dobyli až v predĺžení. Žitný: Dúfam, že ma to nebude nič stáť
zdroj: TASR

Popradskú pevnosť dobyli až v predĺžení. Žitný: Dúfam, že ma to nebude nič stáť

Vynikajúca defenzívna činnosť, ktorá domáceho navrátilca priam frustrovala. Popradčania prišli na Zimný štadión Ondreja Nepelu s poctivou taktikou dobrého bránenia, ktorým sa chceli vyšvihnúť proti navrátilcovi Slovanu Bratislava. A dlho sa im to darilo. Tím spod Tatier navyše strelil vedúci gól na 1:0 počas powerplay, napriek tomu prehral.

Zadné rady hostí nedokázali urobiť nič so strelou Martina Štajnocha v presilovej hre v 45. minúte a inkasovali vyrovnávajúci gól. Brankár Tomáš Vošvrda následne inkasoval ešte raz - až v predĺžení na konečných 2:1pp a domáca pevnosť tak videla zisk dvoch bodov. "Chýbali nám traja útočníci, preto sme spokojní aj s bodom. Som rád, že sme využili presilovú hru, i keď súper potom vyrovnal. V predĺžení nás Slovan potrestal za chybu a ukázal, že disponuje kvalitou," zhodnotil popradský tréner František Štolc. Ten hosťujúcim hokejistom namiešal taktiku, od ktorej "kamzíci" ani na sekundu neupustili.

"Zápas bol o prechode z jednej strany na druhú, ale i o taktických prvkoch v strednom pásme. Konečný stav ukazuje, že vyložených šancí naozaj veľa nebolo. Chceli sme, aby Slovan hral pozdĺž mantinelov, čo sa nám zadarilo," opisoval popradskú taktiku útočník Samuel Takáč. Hoci slovanisti vyhrali na strely v pomere 29:22, v taktickom a menej divácky atraktívnom súboji padli len tri góly. "Aj keď nás súper prestrieľal, išlo o strely z rohov a nie streleckých lichobežníkov, ktoré sme chceli brániť. Žiaľ, prišla ich presilovka a neviem, či išlo o teč, ale strelou z modrej čiary nás zlomili. Sme radi za bod, ale vieme, že ich mohlo byť aj viac," doplnil Takáč, ktorého tešilo aj to, že Popradčania si po dlhom čase zahrali v Bratislave proti "orlom".

Domáci sa museli zmieriť s častým dobýjaním bránky súpera, ktoré efekt až do 45. minúty neprinieslo. Navyše, museli byť pozorní pri každom jednom brejku "kamzíkov". "Bol to ťažký zápas. Celý čas sme tlačili a oni čakali na brejky, z ktorých pramenili dobré šance. Barry Brust nás, našťastie, kvalitne podržal," hovoril po stretnutí Marek Viedenský, ktorý si pri víťaznom góle v predĺžení pripísal asistenciu. Podľa neho musia Bratislavčania zlepšiť nepresné prihrávky, po ktorých mali problém dostávať sa do pásma súpera. Ani v útoku to v piatkovom dueli nebolo ono. "Stále nám vo finálnej fáze chýbal hráč pred bránkou. I keď sme sa do nej snažili tlačiť, stále to bolo málo. Aj dva body sú lepšie ako žiaden. Preto nás teší, že sme otočili," doplnil skúsený zakončovateľ.

Vošvrda inkasoval druhý raz až v predĺžení. (foto: tasr)
Vošvrda inkasoval druhý raz až v predĺžení. (foto: tasr)

Po Viedenského skvelej prihrávke v hre troch proti trom sa strelecky presadil Roman Žitný, ktorý tak rozjasal domáce publikum. "Videl som po strane, že mi tam korčuľuje Marek Viedenský a v situácii 2 na 1 si pekne počkal, kým spravím potrebný krok. Následne mi len posunul puk. Našťastie sa mi podarilo dobre vystreliť," opisuje gólovú situáciu 22-ročný útočník, ktorému sa podarilo zaznamenať svoj druhý presný zásah v tomto ročníku. Prispeje do klubovej kasy? "Dúfam, že ma to nebude nič stáť, uvidíme v šatni (smiech)." Na záver Žitný nadväzuje na slová Viedenského a vysvetľuje, prečo mal Slovan problém streliť druhý gól počas riadnej hracej doby. "Nevieme premieňať šance, ktoré máme. Keď sa v tom zlepšíme, obídu nás problémy."

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia